Патагонці - нація велетнів Автор: lesya · Опубліковано: 31.03.2011 12:18 · Розділ: Цікаві факти

У 1766 році в порту Лондона після кругосвітнього плавання пришвартувалося мореплавне судно «Dolphin», кероване командором Джоном Байроном, дідом знаменитого поета Байрона). Із прибуттям судна розповсюдилися чутки, ніби члени екіпажу «Dolphin» бачили триметрових гігантів неподалік берегів Патагонії в Південній Америці. Ці чутки настільки швидко поширилися та стали популярними, що навіть були опубліковані журналом “Gentleman's Magazine” та в кількох газетах, серед яких була і “London Chronicle”.

Підставою для розповсюдження таких чуток стало те, що вони й раніше були популярними серед моряків. Так, скажімо, Антоніо Пігафетта (Antonio Pigafetta) - моряк, який ходив у плавання разом з Магелланом ще 1520х, згодом описав свою зустріч із представниками дивовижного народу - расою південноамериканських велетнів. За словами Пігафетта, Магеллан називав цих велетнів “патагонцями” (Patagoni), що в перекладі означало “великі ноги”.

Як відомо з історичних джерел, Пігафетта був літописцем експедиції, отож він докладно та в найдрібніших деталях описав зустріч команди з гігантами: “Одного дня ми побачили голого чоловіка гігантської статури, який співав, танцював та посипав голову порохом. Генерал-капітан (йдеться про Магеллана) відіслав до нього невелику групу людей, які повинні були з точністю відтворити дивні рухи чоловіка на знак миру. Потрапивши на корабель, велетень виглядав надто здивованим: він за допомогою мови знаків намагався пояснити, що, на його думку, ми спустилися з неба. Цей чоловік був настільки високим, що ми діставали йому лише до талії, водночас статура його була пропорційною.

Томас Кавендіш, знаменитий пірат (фото взято з сайту en.wikipedia.org)
Томас Кавендіш, знаменитий пірат (фото взято з сайту en.wikipedia.org)

Ще одна згадка про патагонців родом з 1578. Саме тоді корабельний капелан судна Френсіса Дрейка, Френсіс Флетчер (Francis Fletcher) в одному з рукописів розповів про зустріч з патагонцями - людьми дуже високого зросту. А ще пізніше, у 1590х, Антоні Кнівет (Anthonie Knivet), соратник англійського пірата Томаса Кевендіша (Thomas Cavendish), стверджував, ніби йому доводилося бачити 3,5-метрові тіла патагонців.

Питання достовірності розповідей про патагонських гігантів навіть опинилося в центрі наукових дискусій. Так, великий французький натурфілософ Жорж Луї Леклерк де Бюффон висловив припущення, що рослинний і тваринний світи Південної Америки представлені дуже крихітними видами, і через це люди на тлі таких невеликих видів здавалися велетнями. Втім, ця версія з'явилася задовго до наукового дослідження південноамериканського континенту європейцями, та була дуже швидко забута одразу ж після масштабнішого заселення цієї території. Та разом з тим гігантів у Патагонії теж не знайшли.

Джерело: http://ufo.ck.ua


Інші новини розділу