Вчені записали музику Сонця Автор: lesya · Опубліковано: 30.03.2011 13:47 · Розділ: Наука

Астрономам Шеффілдського університету вдалося записати музичну надприродну гармонію, створену магнітним полем у зовнішній атмосфері Сонця.

Як відомо, від зовнішніх атмосферних шарів Сонця відходять великі за розмірами магнітні кільця. Вони здатні вібрувати, ніби струни музичного інструменту. А деколи їхнє звучання уподібнюється звучанню звукових хвиль, які проходять через систему духового інструменту. Використавши зроблені супутником знімки із зображенням кілець, які знаходяться приблизно на відстані 60 тисяч кілометрів від Землі та в ученому світі отримали назву корональних, спеціалістам вдалося відтворити унікальне звучання, трансформувавши вібрацію в звуки та збільшивши частоту до тієї, яку нормально може сприймати людське вухо.

Магнітне поле сонця видає звуки, схожі на звучання духових та струнних інструментів
Магнітне поле сонця видає звуки, схожі на звучання духових та струнних інструментів

Професор Фей-Зібенбюрген стверджує, що прослуховування так званої “музики Сонця” допоможе вченим встановити точний час початку гігантської сонячної бурі, яка, за даними космічного американського агентства NASA, відбудеться у 2013 році. Разом з тим, отримані звуки можуть багато розповісти про справжню фізичну природу Сонця та його корони. А в стінах університету Шеффілда вже стартував науковий проект, який отримав назву “Сонячне світло”.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.