Ракові клітини не люблять сонця Автор: lesya · Опубліковано: 30.03.2011 13:39 · Розділ: Медицина

Нещодавно побачила світ книга німецького ученого, засновника німецького Фонду попередження хвороб та інформаційної підтримки здоров'я Йорга Шпітца. Спеціалізоване видання отримало назву “Ракові клітини не люблять сонця”. В книзі автор вимагає переглянути ставлення до вітаміну D, який утворюється в організмі під дією сонячних променів.

У своїй книзі Шпітц намагається спростувати поширену в суспільстві думку, ніби сонячні промені стають причиною росту злоякісних пухлин. "Сонячне проміння, навпаки, є профілактикою та навіть засобом проти раку, - стверджує учений. - Ракові клітини можуть утворюватися й розмножуватися лише тоді, коли в організмі хворого не функціонують контрольні механізми. Вітамін D підтримує ці процеси на всіх стадіях розвитку раку". Автор книги закликає уникати демонізації сонця, однак і не слід піддавати свій організм тривалому впливу прямих сонячних променів.

Спеціаліст рекомендує щоденне пятнадцятихвилинне перебування на сонці
Спеціаліст рекомендує щоденне пятнадцятихвилинне перебування на сонці

Шпітц підкреслює важливість вітаміну D і для імунної системи нашого організму, посилаючись на результати експерименту, проведеного спеціалістами Японії, в процесі якого взимку школярам давали штучно синтезований вітамін. В експериментальній групі порівняно з контрольною захворюваність вірусом грипу A виявилася на 70% нижчою. "Вітамін D, - додає вчений, - дозволяє імунним клітинам краще розпізнавати ворогів і включати механізми захисту".

Шпітц зауважує, що велику помилку роблять ті, хто контактує з сонцем виключно під час літньої відпустки. Вчений, навпаки, підкреслює всю важливість регулярного щоденного п’ятнадцятихвилинного перебування на сонці. "Точніші рекомендації залежатимуть від типу шкіри, широти знаходження, часу доби та пори року. Не слід забувати й про те, що зайве вбрання та сонцезахисні креми значною мірою блокують синтез вітаміну D", - заявляє учений.

До речі, не так давно співробітники інституту медицини США дійшли висновку, що вітамін D окрім сприяння розвитку кісток та м'язів, вкрай корисний при лікуванні раку, діабету, хворіб серця та аутоімунних захворювань.

Джерело: http://korrespondent.net


Інші новини розділу