Арктика залишиться без льоду? Автор: lesya · Опубліковано: 30.03.2011 13:33 · Розділ: Екологія

Ще у 1979 році вчені вперше виміряли обсяг льоду в Арктиці. І порівняно недавно, по проходженню 32 років з дня проведення початкових вимірювань, спеціалісти зафіксували його найнижчий обсяг.

Американські дослідники з Болдерського університету, штат Колорадо, виявили, що в середньому з 1979 до 2000 року максимальна площа крижаного покриву склала 463000 квадратних миль - це більше, ніж штати Каліфорнія і Техас разом узяті.

Натомість найнижчий показник площі морського льоду був відзначений у 2006 році, такий же рівень крижаного покриву фіксують і на сьогоднішній день.

Кліматологи пояснюють таке скорочення площі арктичних льодів зростанням глобальних температур, температури повітря та води безпосередньо в Арктиці. Причиною такого підняття, вважають вчені, є насамперед збільшення обсягу викидів парникових газів у атмосферу Землі.

За прогнозами учених, протягом наступних кількох десятиліть Північний Льодовитий океан влітку звільнятиметься від льоду повністю.

Обсяг льоду в Арктиці поступово зменшується (фото взято з сайту slavs.org.ua)
Обсяг льоду в Арктиці поступово зменшується (фото взято з сайту slavs.org.ua)

“Однією з причин описаної вище ситуації є наступний факт: за зиму крижаний масив просто-на-просто не встигає наростити втрачених обсягів”, розповідає Уолт Майєр з Національного центру по збору даних з питань снігу й льоду. “Всьому виною тут - стрімке зростання температур, в результаті якого подовжується тривалість весняного та літнього сезонів”.

Джерело: http://innovanews.ru


Інші новини розділу