Незабаром пляшки води вистачить для забезпечення енергією цілого будинку Автор: lesya · Опубліковано: 29.03.2011 18:22 · Розділ: Нові технології

Спеціалісти стверджують, що наступного року однієї пляшки води вистачить для забезпечення енергією цілого будинку чи квартири. Як відомо, енергією води людство користується з незапам'ятних часів. Спершу створювалися водяні колеса, які обертали жорна млинів, згодом до них прикріпили електрогенератори, отримавши в результаті гідротурбіни, які й сьогодні використовуються в роботі гідроелектростанцій. До того ж з моменту появи перших гідротурбін, їхня конструкція в загальному не зазнала значних змін. Отож в умовах скорочення кількості природних ресурсів, стрімкого зростання цін на нафту та інші енергоносії, розвитку боротьби за чистоту навколишнього середовища вчені змушені шукати альтернативні джерела чистої енергії.

У даному контексті представники Tata Group у співпраці з вченими Массачусетського технологічного інституту розробили нову ефективну технологію отримання енергії з води. Керівник дослідження, лікар з Массачуссетса Даніель Носера (Daniel Nocera), понад 25 років займався вивченням процесів електролізу, фотогідролізу та інших методів розщеплення молекул води на молекули водню та кисню.

Останні відкриття та розробки доктора Носери зацікавили фахівців Tata Group, які взяли на себе фінансування та подальший розвиток проекту. Сам доктор Носера твердо впевнений, що, хоча на сьогоднішній день технологія повністю не довершена та потребує удосконалення, отримані результати сприятимуть появі водних енергогенераторів, здатних за допомогою пляшки води забезпечити енергією невеличкий будинок чи квартиру. А протягом наступного десятиліття нова ефективна система зможе забезпечити дешевою енергією всіх бажаючих.

Однак, на думку деяких спеціалістів, енергія, отримана таким методом, не така вже й екологічно безпечна та чиста, оскільки спричинить негативний вплив на навколишнє середовище за рахунок збільшення кругообігу водних ресурсів.

Незабаром пляшки води забезпечить енергією Ваш будинок
Незабаром пляшки води забезпечить енергією Ваш будинок

Таким чином, якщо доктор Носера доведе свою справу до кінця, то ємність з водою завбільшки з басейн, зможе забезпечити енергетичні вимоги практично всієї планети. Очікується, що подальші дослідження дозволять у багато разів збільшити ефективність розробленої технології, а постійна циркуляція такого обсягу води не завдасть анінайменшої шкоди природі.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.