Люди перестають розуміти новини Автор: kseniya_www · Опубліковано: 29.03.2011 14:46 · Розділ: Суспільство

Люди перестають сприймати новини із газет. До такого висновку прийшов професор Маріупольського державного університету, доктор філологічних наук.

За його словами щомісяця число підпищиків газет скорочується, а в деяких сегментах газета охоплює тільки 5% інформаційного потоку. Проте, це не говорить про зменшення читання, читають не менше, але читають не газети.

В нас цей процес тільки починається, проте там де він вже пройшов, з'явилися невтішні результати. Наприклад, людина з екрану зчитує не більше 2-х сторінок, а потім переключає увагу на іншу інформацію. Звідси виникло підсвідоме правило: вся потрібна інформація знаходиться на перших 2-х сторінках.

Професор прогнозує, що студенти з кожним роком втрачають навички переказувати текст, сприймати його, виділяти основне, відсіювати зайве та робити висновки.

"Учение формирует мышление. Сегодня мы шаг за шагом теряем эту способность... То же происходит и с СМИ. Как показывает социология, люди их не понимают. Им нужна история события, причины и следствия, - все это для того, чтобы новость стала понимаемой" - додає професор Почєпцов.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.