Вчені навчилися ставити діагнози по фотографіях Автор: lesya · Опубліковано: 29.03.2011 13:46 · Розділ: Медицина

Британські вчені поставили діагноз “дикому хлопчикові”, який жив при дворі короля Британії у 18 столітті. Визначити рідкісне генетичне захворювання вченим вдалося по портрету, який висів на стіні в палаці.

На сьогоднішній день фахівці навчилися якщо не лікувати важкі генетичні захворювання, то ставити діагноз по фотографії чи художньому зображенню.

Так, у 1725 році в околицях німецького міста Ганновер люди помітили голого засмаглого хлопчика. З вигляду йому було років 12. Хлопчик не розмовляв, лазив по деревах, харчувався овочами та смоктав стебла зелені. Хлопчика привели до міста, та незабаром доставили до двору англійського короля Георга I в Лондоні. Хлопчика прозвали Диким Пітером, про нього почали писати в газетах, а поети того часу складали вірші та балади. Хлопчик дуже швидко став знаменитістю, однак навряд чи така слава прийшлася йому до смаку: над ним потішалися, називаючи “найдивовижнішим дивом, яке ні з того ні з сього з'явилися в британській нації”. Декілька слів про цього “німецького Мауглі” написав навіть знаменитий Даніель Дефо.

Одразу ж по смерті короля виховати Пітера стала дочка Георга I, принцеса Керолайн, а згодом його передали у володіння одному фермерові, якому щорічно виплачували 35 фунтів з королівської казни. До самої смерті (а прожив дикун до 70 років), Пітер навчився вимовляти лише власне ім'я та словосполучення “король Георг”. Він ніколи не посміхався, його не могли зацікавити ні гроші, ні жінки. Однак він полюбляв тікати з дому, тому на шию Пітеру господар почепив шкіряний ошийник з ім'ям та адресою.

Аутизмом дедалі більше страждають діти (фото взято з сайту internovosti.ru)
Аутизмом дедалі більше страждають діти (фото взято з сайту internovosti.ru)

На даний час портрет Дикого Пітера прикрашає сходи Кенсингтонського палацу в західній частині Лондона. І одного разу долею цього незвичайного хлопчика зацікавилася Люсі Уорслі. Запідозривши, що у Пітера був аутизм, жінка продемонструвала портрет хлопчика професору Філу Біалу, генетику з Інституту дитячого здоров'я. Біал зіставив симптоми захворювання Пітера з базою даних усіх відомих спадкових захворювань. В результаті проведеного дослідження вчений дійшов висновку, що у хлопчика був рідкісний синдром Пітта-Хопкінса, описаний у 1978 році. Це захворювання, яке виражається насамперед в недоумкуватості, дуже часто поєднується з широкими губами та низкою певних особливостей обличчя. І, як не дивно, найбільше інформації щодо генетичних особливостей хлопчика дав його портрет: наявність синдрому Пітта-Хопкінса видав широкий рот та вигнутий вниз край верхньої губи - так званий лук Купідона. Хлопчик до того ж вирізнявся невеликим зростом, на голові у нього красувалася копиця кучерявого волосся. А ще у Пітера були важкі повіки - все це вказувало на характер захворювання.

Водночас, за спогадами сучасників, у Пітера зрослися пальці на руках. “Безумовно, цього цілком достатньо для того, щоб пояснити, чому саме його покинули батьки, чому він жив жив у лісі, неначе дикий звір, та чому одного разу потрапив у виправний будинок разом зі злодіями й волоцюгами”, - розповідає Уорслі. “Йому дуже поталанило, що король Георг I дізнався про його існування, та привіз до двору, незважаючи навіть на те, що там з ним поводилися, як з дресированою собачкою”, - додала на завершення учена. Похований Пітер неподалік церкви у місті Беркхамстед.

Джерело: http://www.infox.ru


Інші новини розділу