П'ять основних комплексів, властивих людині Автор: lesya · Опубліковано: 29.03.2011 13:08 · Розділ: Суспільство

Кожному з нас властиві якісь комплекси. Вони бувають різними: іноді затаєними та майже непомітними, а іноді, навпаки, кричущими у власному бажанні їх приховати; вони можуть бути й небезпідставними, однак дуже часто те, з приводу чого ми комплексуємо, - справжнісінькі дурниці. Інформаційний портал bienhealth.com, попередньо зібравши відповідні дані, наводить 5 найпоширеніших комплексів, властивих людській особистості.

1. Комплекс неповноцінності, притаманний чималій кількості мешканців планети, схильних занижувати власну самооцінку, страждаючи водночас від недосконалості власної зовнішності. І найчастіше ніяких суттєвих підстав для розвитку такого комплексу просто не існує.

Дуже значна частина людства - закомплексовані
Дуже значна частина людства - закомплексовані

2. Комплекс Дон Кіхота. Він, як правило, спостерігається в слабких інфантильних чоловіків, схильних обожнювати та ідеалізувати об'єкт свого захоплення, поклоняючись йому та не помічаючи недоліків. Прозріння найчастіше доволі болісне, та найгірше те, що самому зідеалізованому об'єкту відмовлено в праві бути нормальною живою людиною зі своїми слабкостями та недосконалостями.

3. Комплекс Дон Жуана, носієм якого знову-таки є чоловіки. Дякуючи літературі, цей образ нам добре знайомий та зрозумілий. “Закомплексований” перебуває у вічному пошуку плотських утіх. Все в його житті відбувається з насправді неперевершеною послідовністю: зацікавлення, знайомство, досягнення бажаного результату - і врешті-решт такий привабливий об'єкт уже нічого не вартий в аспекті захоплень. Вельми стомлюючий та надто одноманітний комплекс.

4. Комплекс невеликого статевого органу. Сам він родом із дитинства, коли дитина-хлопчик несподівано для себе усвідомлює, що його геніталії менші за розмірами, ніж, приміром, у батька, старших братів чи однолітків. Згодом цей комплекс може спричинити виникнення певних проблем у близькості з жінками. До речі, існує низка стереотипів, пов'язаних з комплексом маленького пеніса. Так, прийнято вважати, що у повних чи м’язистих чоловіків менший розмір геніталій. Насправді ж це всього лише візуальний обман.

5. Комплекс Аліси в країні чудес. Носіями цього комплексу, як ви уже зрозуміли, є жінки-мрійниці, які чекають принца на білому коні. Вони шукають такого партнера, якого вже встигла попередньо намалювати їхня уява. Якщо ж раптом доведеться покинути вигаданий світ та перейти в реальний, розчарування неминуче, тому найчастіше вони так і залишаються в уявному.

Джерело: http://www.internovosti.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.