Вчені з'ясували, як загине людство Автор: lesya · Опубліковано: 28.03.2011 14:34 · Розділ: Наука

Низка сучасних астрономів схиляються до версії, що інопланетні цивілізації, як і сліди їхнього існування, були свого часу знищені вибухами так званих білих карликів. Водночас саме ці вчені стверджують, що така ж доля чекає землян.

Так, вчені американського Університету Вілланова в Пенсільванії, грунтуючись на даних, отриманих в результаті проведення багаторічних досліджень спеціалістами різних країн світу та наукових шкіл, припускають, що знищення інопланетного існування цілком може бути результатом вибуху білого карлика - ядра, яке є залишком звичайної зірки на завершальному етапі її еволюції. Такий колапс виключно масивного білого карлика в науковому світі називають ще народженням гіпернової. Водночас ядро ​​гіпернової за певних умов може перетворитися на чорну діру.

Вибух білого карлика може знищити Землю (фото взято з сайту starodub.org.ua)
Вибух білого карлика може знищити Землю (фото взято з сайту starodub.org.ua)

І незважаючи на те, що вибух гіпернової - досить-таки рідкісне явище навіть за космічними мірками, протягом мільярдів років їх могло бути кілька. І кожного разу наслідком такого вибуху могло бути повне вимирання позаземних істот.

Схожий колапс, за твердженням фахівців, рано чи пізно загрожуватиме й нашому життю. Причому Землі загрожуватиме навіть не утворення чорної діри, а радіоактивні гамма-сплески, які утворюються при народженні гіпернової: саме вони здатні повністю знищити озоновий шар Землі.

Втім, протягом найближчих кількох століть немає чого боятися. Останній вибух гіпернової поруч із Землею, за даними астрономів, відбувся 440 мільйонів років тому. У результаті цього вибуху на нашу планету потрапив ізотоп нікелю. На думку вчених, народження та смерть нікелю-78 - обов'язковий етап синтезу дорогоцінних металів у зірках, які вибухають.

У даному контексті зауважимо, що, за однією з теорій появи життя на Землі, всі ми по суті є "нащадками інопланетян" - часток життя, занесених з далекого космосу метеоритами.

Джерело: http://www.topnews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.