Немовлята вчать мови швидше, ніж дорослі Автор: lesya · Опубліковано: 28.03.2011 14:23 · Розділ: Наука

Ангела Фрідеріці з Інституту людської когнітивності та вивчення мозку імені Макса Планка (ФРН) разом з колегами проведи спеціальне дослідження, в результаті якого виявилося, що мозок немовлят здатний виявляти граматичні та синтаксичні зв’язки окремих елементів речення, реагуючи при цьому на порушення правил, дуже швидко - на це йому вистачить 15 хвилин.

Швидкість, з якою діти вивчають мови, вражає як батьків, так і вчених. Малята здатні дуже швидко запам'ятовувати нові слова та засвоювати зв’язки окремих складів у слові за умов їх частого повторення.

До цього часу вважалося, що граматичні правила засвоюються дітьми, які досягли півторарічного віку. Однак таке твердження здивувало німецьких дослідників. Отож вони вирішили провести експеримент, в якому взяли участь чотиримісячні немовлята. В процесі дослідження дітлахів змусили слухати окремі вирази італійською мовою.

Немовлята швидко вчать різні граматичні конструкції
Немовлята швидко вчать різні граматичні конструкції

Граматичних конструкцій, які використовувалися в ході експерименту, всього налічувалося дві. У першій вживалося допоміжне дієслово "può" (в перекладі з італійської означає “могти”) та дієслово з інфінітивним закінченням "-are", приміром: Il fratello può cantare ("Брат може співати"). А в другій конструкції вживалося допоміжне дієслово "sta" (є) та герундій "-ando": La sorella sta cantando ("Сестра співає").

Протягом трьох хвилин немовлята слухали правильні варіанти речень, після чого їх змушували прослухати комплекс вірних та невірних варіантів. Прослуховування повторювалося чотири рази. Після цього спеціалісти провели електроенцефалографію (графік електричної активності головного мозку). В результаті виявилося, що до четвертого етапу експерименту діти зрозуміли, що "può" та "-are", як і "sta" і "-ando", повинні вживатися разом. Такого ефекту фахівці домоглися за якихось 15 хвилин навчання.

"Задовго до розуміння сенсу тих чи інших висловлювань, немовлята розпізнають та узагальнюють мовні закономірності", - підсумовує Фрідеріці. Мозок дітей якимось чином звертає увагу на повторювані елементи, закріплюючи їх протягом дуже короткого проміжку часу. Дорослі, навпаки, при вивченні іноземних мов більше зосереджуються на семантиці мовних конструкцій.

Джерело: http://news.siteua


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.