Штучні дерева перетворюватимуть вуглекислий газ у кисень Автор: lesya · Опубліковано: 28.03.2011 14:07 · Розділ: Нові технології

З розвитком цивілізації, як відомо, зростають і потреби людства. Розвиваються міста, створюються нові промислові підприємства: за таких умов у сучасному світі дедалі менше місця залишається для природи. Швидкість вирубки дерев стрімко зростає, тоді як нові ліси насаджуються повільно.

У такому екологічному контексті вчені з Колумбійського університету Нью-Йорка у співпраці із французькими дизайнерами зі студії Influx Studio розробили штучні дерева. Новостворений пристрій зовні нагадує драцену - дерево з широкими гілками та кроною, яка формою схожа на парасольку. Гілки цього пристрою використовуються для підтримки спеціальних сонячних панелей, які є енергетичним джерелом живлення для дерев.

Ідея створення таких дерев зародилася в Бостоні, штат Массачусетс. Належить вона представникам організації SHIFTboston, які одного разу в рамках конкурсу запропонували створити спеціальні штучні дерева, які могли б виконувати таку ж функцію, що й справжні, не вимагаючи при цьому відповідного догляду.

Штучні драцени служитимуть не тільки для прикраси мегаполісів
Штучні драцени служитимуть не тільки для прикраси мегаполісів

На сьогоднішній день представники Influx Studio вже подали заявку на патент, який планується отримати в середині квітня. По завершенню оформлення відповідної документації представники SHIFTboston мають намір укласти контракт на виготовлення перших прототипів. За даними спеціалістів, описану технологію втілять у життя вже до середини травня цього року.

Штучні дерева зовні нагадуватимуть величезні ліхтарі, які виблискуватимуть в темряві різними барвами. Як передбачається, механічні драцени не лише приноситимуть практичну користь, але й стануть прикрасою сучасного мегаполісу.

На додачу, окрім переробки вуглекислого газу в кисень, штучні дерева можуть стати додатковим джерелом енергії. Її вироблятимуть не лише сонячні панелі, а й спеціальні гойдалки, встановлені біля основи пристроїв.

Джерело: http://sbio.info


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.