Кава покращує пам'ять та нейтралізує вплив алкоголю Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.05.2009 14:19 · Розділ: Краса і здоров'я

Помірне вживання кави може вберегти любителів спиртного від цирозу печінки. Як відзначають норвезькі вчені, три чашки кави в день можуть нейтралізувати негативний вплив алкоголю на організм людини.

Чашка хорошої кави може не тільки повернути людині бадьорість, але і реально покращує пам'ять, особливо в немолодих. До такого висновку прийшли американські вчені з Університету Арізони, які провели дослідження на групі людей старше 65 років.

Вчені з Ірану перевіряли сумісність кави і антибіотиків. Вони виявили, що після додавання кофеїну до антибіотиків дія ліків на шкідливі бактерії посилюється в два і чотири рази. Кофеїн допоміг антибіотикам зменшити в організмі людини кількість стафілококів і синегнійної палички.

Дві чашки кави стимулюють активність відділу головного мозку, відповідального за короткочасну пам'ять та кмітливість. В результаті обстеження на магнітно-резонансному томографі з'ясувалося, що під впливом кофеїну в людей підвищується активність в районі лобної частки кори головного мозку - зони, відповідальної за короткочасну пам'ять та інтелект. У чоловіків, що пили чисту воду, змін активності головного мозку не спостерігалося. Учасники експерименту, що отримали дозу кофеїну, легше і швидше справлялися із запропонованими їм тестами.

Як підкреслюють організатори дослідження, їх експеримент вперше показав безпосередній вплив кофеїну на функції пам'яті та інтелект. Раніше загальне підвищення працездатності під впливом кофеїну пояснювалося здатністю цієї речовини стимулювати увагу. Не варто думати, попереджає доктор Коппелстатер, що велика кількість випитої кави може перетворити звичайну людину на інтелектуала. Під впливом великих доз кофеїну різко зростає тривожність, що нейтралізує всі позитивні ефекти.

За словами Коппелстатера, механізм дії кофеїну на різні відділи головного мозку залишається в цілому малодослідженим. Вчені вважають, що чутливість до кофеїну проявляють як дрібні кровоносні судини головного мозку, так і нервові клітини.

Джерело polzavsem.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.