Вчені створили нову голку для шприців Автор: lesya · Опубліковано: 28.03.2011 13:01 · Розділ: Медицина

Нещодавно група вчених під керівництвом Сейдзі Аоягі з Університету Кансай в Осаці виготовила голку, чимось схожу на гарпун. За словами фахівців, ін’єкція такою голкою завдає значно менше болю, аніж укол звичайною голкою. В основу розробки нової голки ліг принцип побудови хоботка москіта.

Хоботок цієї комахи має спеціальні зубці, які майже не торкаються шкіри. Саме тому людина не відчуває укусу. Натомість при ін'єкції голкою, навпаки, метал активно контактує зі шкірою, стимулюючи нерви та завдаючи болю. Отож вчені стверджують, що їхня розробка допоможе насамперед тим людям, яким постійно доводиться робити ін'єкції. Наприклад, ін’єкції інсуліном.

Голка розроблена за схемою побудови хоботка москіта (фото взято з сайту neformat.co.ua)
Голка розроблена за схемою побудови хоботка москіта (фото взято з сайту neformat.co.ua)

Нова голка виготовлена з кремнію та імітує три з семи мобільних частин хоботка комахи: 2 зубчасті максилли (друга пара щелеп) та трубчасту верхню губу. А для запуску цих частин служить невеликий за розмірами мотор, який працює на титанаті свинцю цирконію. Виготовлений він у вигляді п'єзоелектричного кристала, який злегка розширюється під дією змінною напруги. Отримувані вібрації кристала зможуть контролювати процес проникнення голки.

Всі частини голки проколюють шкіру з тією ж послідовністю, що й у живого москіта. Вібрація становить приблизно 15 Герц. Новий винахід вже встигли протестувати на добровольцях, серед яких був і сам Сейдзі Аоягі. За словами учасників експерименту, відчуття болю на момент проколу і справді знизилося, однак стало тривалішим. Отож вченим ще належить попрацювати над удосконаленням голки.

Джерело: http://www.mignews.com


Інші новини розділу