Британські дороги старіші, ніж римські Автор: lesya · Опубліковано: 25.03.2011 11:21 · Розділ: Цікаві факти

Цими днями у Великобританії вчені виявили попередницю римської дороги. Сьогоднішнє відкриття - яскраве свідчення того, що стародавні мешканці Великобританії будували і використовували складні дороги ще задовго до іноземного вторгнення.

Англійські археологи, провівши радіовуглецеве датування древнього дорожнього полотна на території графства Шропшир дійшли висновку, що воно було створено за сто років до завоювання Британії римлянами. Отож цілком можливо, що мережа доріг, яка забезпечила економічний підйом країни, була збудована воїнами Риму.

Як відомо з історії, римські завойовники будували дороги для пересування свого війська. Згодом ними почали користуватися мирні мешканці та купці. Вчений Тім Малім (Tim Malim) в тісній співпраці з фахівцями консалтингової компанії SLR, яка займається розкопками та виконує роботи з консервації місця, виявили, що досліджуване ними дорожнє полотно простяглося на спеціальній “підстилці”. При детальнішому аналізі конструкція виявилася складною: верхній шар складався з великих каменюк та гальки, під ними знаходився шар чагарника (бузини) та намулу, а для осушення дороги її поверхню зробили опуклою - вода стікала по боках, а по краю дороги йшов «бордюр», який не дозволяв полотну розповзатися.

Ось що виявили британські вчені
Ось що виявили британські вчені

Вік деревини, як виявилося в результаті проведення радіовуглецевого аналізу, відповідає залізній епосі. "Верхнє полотно дороги, безсумнівно, належить до часів Римської імперії, однак сама вона збудована поверх старої “траси”, - зазначає Тім. До того ж цю дорогу цю дорогу щонайменше два рази оновлювали новими шарами намулу та каменів ще до навали римлян.

До цього часу ніхто з дослідників не описував багатошарові дороги - справжні інженерні конструкції такої давнини.

Що ж стосується призначення дороги, то, ймовірно, в бронзовому столітті та до середини залізного віку цією стежиною переганяли худобу, про що свідчать численні сліди тварин. А згодом по ній транспортували вози з товарами.

Британські вчені виявили лише близько 300 метрів стародавнього покриття, однак, за даними фахівців, в давнину ця дорога була частиною 65-кілометрового “шосе”, яке поєднувало стародавні британські міста The Wrekin і Old Oswestry.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу