Знову стрес? - Помоліться Автор: lesya · Опубліковано: 24.03.2011 16:30 · Розділ: Суспільство

Нещодавно вчені виявили ще один дієвий засіб для зняття стресу. Це не таблетки чи масаж, як могло б видатися одразу, а... молитва. І тут, за твердженням фахівців, не має анінайменшого значення ступінь Вашої релігійності.

Так, порівняно недавно американські психофізіологи з Університету Огайо провели масштабний експеримент, в якому взяли участь студенти з різних навчальних закладів. В процесі експерименту інтерпретувалися найрізноманітніші стресові ситуації. Водночас дослідники за допомогою спеціальних приладів фіксували реакцію учасників. Долати гнів, страх та лють студентам пропонували за допомогою різних психотерапевтичних методик, аутотренінгу та молитви.

Результат приголомшив: найбільш витриманими, спокійними та розважливими були ті, хто в напруженій ситуації молитвся. Разом з тим, саме ці особи значно рідше піддавалися на провокації та відповідали агресією на агресію.

Молитва допоможе зняти стрес (фото взято з сайту dkz.at.ua)
Молитва допоможе зняти стрес (фото взято з сайту dkz.at.ua)

При цьому далеко не всі учасники, які опинилися в “молитовній” групі, вважають себе релігійними. Більше того, значна частина учасників експерименту навіть віруючими себе не ризикнули б назвати.

Один із авторів проведеного дослідження Бред Бушман твердить: “Дуже часто люди у важких з емоційної точки зору ситуаціях починають молитися. Молитва й справді допомагає. Можливо, вона якимось чином змінює ставлення людини до того, що відбувається навколо”.

У даному контексті російський експерт - сімейний психотерапевт Анатолій Герман називає молитву прекрасним психотерапевтичним засобом: “По своїй суті молитва - це набір чітко структурованих фраз та інтонацій, які призначені для заспокоєння людини та покликані вселити у неї впевненість, що вона ні в якому випадку не залишиться без допомоги. І якщо для людей віруючих молитва - це розмова з Богом чи святими, які надають сил та укріплюють дух, то для більшості з нас - це своєрідний аутотренінг, до речі, дуже ефективний. Я дуже часто рекомендую своїм надто нестриманим пацієнтам, схильним до паніки чи агресії, читати «Отче наш». Це коротка молитва, яка, до того ж, легко запам'ятовується та є носієм потужної енергії. І працює вона набагато краще, аніж відомий «світський» аутотренінг “Я спокійний...”

Джерело: http://kp.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.