Поняття сексуальності визначають жінки Автор: lesya · Опубліковано: 24.03.2011 15:33 · Розділ: Наука

Вчений-орнітолог Йозеф Х. Райххольф стверджує, що світ птахів може дати вченим більше відповідей на складні запитання щодо окремих аспектів людського життя, аніж спостереження за життєдіяльністю ссавців. На думку спеціаліста, все відбувається так тому, що на відміну, приміром, від собак людина насамперед керується візуальним сприйняттям, натомість нюхові враження відходять на другий план.

Відомо, що самці птахів мають яскравіше та розкішніше оперення, аніж самки. Приклад тому - павичі. Барвисте оперення самця свідчить про його здоров'я та дає самці змогу зрозуміти, що він - ідеальний партнер з точки зору продовження роду. "Краса в світі тварин та птахів - аж ніяк не розкіш. Це своєрідне вираження гармонії розвитку. Разом з тим вона певним чином відображає різні гендерні функції відтворення та виховання потомства".

Коли йдеться про красу представників людського роду, то, на думку вчених, слід враховувати, що вона розвивалася двома цілком відмінними шляхами. Перший - нероздільно пов'язаний з будовою тіла людини, яка характеризує нас як "бігунів". "Ми оцінюємо форми людського тіла насамперед з точки зору їхньої пропорційності. Отож красивими у даному контексті вважаються вузькі стегна, довгі ноги та граціозна хода". Другий шлях - це наше вбрання та прикраси, загалом все те, що людині легше змінювати та коригувати в залежності від ситуації.

Яскраве забарвлення павичів свідчить про їхнє здоровя (фото взято з сайту animals-wild.ru)
Яскраве забарвлення павичів свідчить про їхнє здоровя (фото взято з сайту animals-wild.ru)

Разом з тим Йозеф заперечує наявність нероздільного зв’язку поняття краси та сексуальності, тобто необхідності продовжувати рід. "Ідеальна симетрія та дивні для людського ока форми дуже часто трапляються і в мікросвіті, зокрема у тих істот, які не можуть бачити одне одного. Поняття краси, яке грунтується на продовженні роду, пояснюється тим, що ймовірні партнери усвідомлюють те, що підходять одне одному, а потомство, яке з'явиться у таких партнерів, матиме більше шансів вижити. Такий взаємозв'язок виявив ще Дарвін, який вказував на те, що вибір роблять самки".

І незважаючи на те, що на Землі значно більше жінок, ніж чоловіків, саме представниці прекрасної статі визначають поняття сексуальності, адже далеко не всі жінки знаходяться в репродуктивному віці, водночас здатних до розмноження чоловіків - переважаюча більшість.

Джерело: http://inopressa.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.