Красуня з бородавкою Автор: lesya · Опубліковано: 24.03.2011 13:44 · Розділ: Культура

Бабусю фараона Тутанхамона протягом століть вважали красунею. Однак, за даними Discovery News, шкіра жінки була далека від досконалості. Так, проведений нещодавно аналіз фотографій високої роздільної здатності із зображенням муміфікованого обличчя Тії, показав, що на лобі цариці “красувалася” неприваблива плоска бородавка - її наявність засвідчує невеличка ямочка, розташована між очима.

Іспанські експерти стверджують, що до цього часу їм не доводилося зустрічати щось подібне. Втім, з упевненістю стверджувати, що між очима у Тії розташовувалася саме плоска бородавка, поки що не можна. Можливо, це слід від чистої фіброми (фіброїдної пухлини). Зробити остаточний висновок можна буде проведення гістології зразка тканини та аналізу ДНК.

Бабуся Тутанхамона бала визнаною красунею
Бабуся Тутанхамона бала визнаною красунею

Тія була головною дружиною єгипетського фараона Аменхотепа III. Вона прямо не належала до царської родини, хоча її матір Тую деякі дослідники вважають нащадком цариці Яхмос-Нефертарі. За даними істориків, в Аменхотепа III та Тії було принаймні шестеро дітей. Один із синів, Ехнатон, у 1364 році до н. е. ставши фараоном, ввів культ Атона.

Тія користувалася великою популярністю при дворі свого чоловіка. Вона була впливовою особою й активно брала участь не лише в громадському, а й у політичному житті країни. Вона не пропускала жодної офіційної церемонії чи свята, супроводжуючи свого чоловіка в подорожах по країні.

Цілком можливо, спочатку Тію поховали в Гробниці Ехнатона в Ахетатоне разом із сином Ехнатоном та онукою Макетатон, а згодом, після краху культу Атона, царські мумії були вивезені з Ахетатона та перепоховані в Долині царів в гробниці KV55. Саме там по проходженню тисячоліть дослідникам вдалося виявити написи та речі, пов'язані з іменем Тії, позолочене похоронне зображення цариці з її сином Ехнатоном. Мумія Тії була ідентифікована в гробниці KV35 тестом ДНК у лютому 2010 року.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?