Улюблена їжа зніме нервове напруження Автор: lesya · Опубліковано: 23.03.2011 17:57 · Розділ: Краса і здоров'я

Картопляне пюре, макарони з сиром, м'ясний рулет- звучить смачно, чи не так? Однак усі ці страви можуть завдати шкоди нашим артеріям. Та згідно з даними дослідження, опублікованими нещодавно у виданні Psychological Science, ці страви корисні для душі та серця. Вчені в процесі проведення відповідного дослідження зосередили увагу на так званій комфортній їжі та на тому, який саме вплив вона здійснює на людські почуття.

“У нашій сім'ї їжа завжди відігравала вагому роль”, - розповідає аспірант Йордан Троїсені з університету Буффало, керівник дослідження.

У співавторстві з Шірой Габріель вчений спробував з'ясувати, чим для людей є їжа на чуттєвому рівні.

Картопляне пюре, яке, здавалося б, завдає шкоди артеріям, насправді може бути корисним (фото взято з сайту cookorama.net)
Картопляне пюре, яке, здавалося б, завдає шкоди артеріям, насправді може бути корисним (фото взято з сайту cookorama.net)

Відомо, що деякі люди, переважно самотні, іноді надто звикають до телевізора, точніше до якогось телешоу чи серіалу, до його героїв. Вчені вирішили з’ясувати, чи може такий ефект досягатися завдяки їжі.

В процесі експерименту, для того, щоб змусити учасників пригадати відчуття самотності, вчені попросили їх протягом 6 хвилин письмово описати сварку з близькою людиною. А учасникам контрольної групи запропонували описувати нейтральну тему.

Опісля одним учасникам пропонувалося написали декілька слів про свої улюблені страви, а іншим - про нові страви. Наприкінці експерименту учасників попросили заповнити анкети, визначивши рівень власної самотності.

Вчені отримали наступні результати: лист про сварку з рідними й справді змусив людей відчути себе самотніми. Водночас ті, хто до експерименту відчував себе в цілковитій безпеці з точки зору взаємин, змогли повернути втрачений позитивний настрій, описуючи улюблену страву.

“Нам вдалося з'ясувати, що улюблена їжа асоціюється у людей з близькими людьми”,- розповідає Троїсені. “Таким чином споживання цих страв чи іноді навіть одна лише згадка про них нагадують нам наших близьких”.

Описуючи улюблену їжі значна кількість учасників пригадали спільні вечері з друзями та родиною.

“В житті ми часто зазнаємо стресів, викликаних негараздами у взаєминах з близькими”,- пояснює Троїсени. “ Саме тому улюблена їжа може допомогти позбутися депресії та відчуття самотності”.

Джерело: http://innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.