Нез'ясовано, та факт Автор: lesya · Опубліковано: 23.03.2011 15:32 · Розділ: Цікаві факти

Наша природа сповнена загадковими явищами, пояснення яким немає. Протягом багатьох століть розгадати їх намагалися вчені всіх часів і народів, однак їхні зусилля, на жаль, не увінчалися успіхом. Колись такі явища називали "чортівнею", сьогодні ж для них придумали спеціальний термін - "непізнане". Нещодавно дослідники склали рейтинг таких феноменів. До уваги бралася, насамперед, частота згадування тих чи інших явищ у пресі.

Перше місце у даному рейтингу зайняв так званий "таоський шум". Протягом тривалого часу мешканці містечка Таос в американському штаті Нью-Мексико чують незрозумілий шум, який долинає з боку пустелі. Джерело цього шуму до сьогоднішнього дня не встановлене.

На другому місці “загадкового” списку - феномен снігової людини. Істота, схоже чи на величезну мавпу, чи на людину, з’являється в різних куточках нашої планети. Очевидці розповідають про неї дивні речі, однак нікому так і не вдалося відповісти на запитання, що ж це за створіння й чи існує воно насправді.

На третьому місці опинилася інтуїція. Дуже багато людей вміють "відчувати" якийсь внутрішній голос, який ніби- то підказує їм, як діяти в тій чи іншій ситуації. А деякі навіть вміють вгадувати майбутнє. Однак наукового пояснення цьому "шостому чуттю" поки що не знайдено.

На четвертому місці - загадкові зникнення людей. Щодня у світі безслідно зникають десятки людей. Існують різні версії, які пояснюють ці оповиті таємницею зникнення, - від кримінальних до надприродних, щось на зразок викрадення інопланетянами чи провалу в інший вимір. Однак довести ще нічого не вдалося.

На п'ятому місці рейтингу спокійнісінько розташувалися привиди. Люди з усього світу стверджують, що бачили привидів, однак серйозних наукових досліджень, присвячених цій темі, чомусь нема. Не виключено, що такі видіння пояснюються розладами психіки, впливом на мозок окремих випромінювань чи навіть масовими галюцинаціями.

Шосте місце у так званого феномену дежа вю, що в перекладі з французької означає - "вже побачене". Людям якоїсь миті нерідко здається, ніби все, що відбувається навколо, уже колись з нею відбувалося. Пояснень такому явищу може бути безліч: одні дослідники аномальних явищ вважають, що люди в елементах оточуючого світу впізнають бачене раніше уві сні, інші - що мова йде про реінкарнацію - переселення душ. Існує також думка, що ми проживаємо одне за одним схожі між собою життя, отож дежа вю - це просто фрагменти з минулого...

На сьомій сходинці НЛО. Незважаючи на те що неопізнані літаючі об'єкти - не рідкість, ніхто не може пояснити їхню сутність. Скоріше за все, у цих об'єктів різна природа, тому існують НЛО як техногенного, так і природного походження. Прийнято пов'язувати НЛО з діяльністю інопланетних цивілізацій, однак існує версія плазмових процесів та секретних військових експериментів.

На восьмому місці опинився феномен "життя після смерті". Люди, які пережили клінічну смерть, описують різні видіння - світло в кінці вузького темного тунелю, якусь істоту, яка, випромінюючи світло, говорить з ними, померлих родичів, які зустрічають їх у потойбіччі... На думку медиків, причина цьому - нестача кисню в мозку. Однак таке пояснення задовільняє далеко не всіх.

Багатьох екстрасенсів спеціалісти називають шарлатанами (фото взято з сайту paper.standartnews.com)
Багатьох екстрасенсів спеціалісти називають шарлатанами (фото взято з сайту paper.standartnews.com)

На дев'ятому місці - так зване екстрасенсорне сприйняття (ЕСС). Так, деякі люди невідомим чином можуть бачити й чути те, що відбувається на великій відстані від них, окремі фрагменти минулого й майбутнього; дехто вміє читати думки, може відчувати фізичний стан іншої людини та описувати її хворобу тощо. І хоча низка вчених піддають існування феномену ЕСС великому сумніву, називаючи тих, хто має таку властивість, шарлатанами та містифікаторами, існують письмово зафіксовані протоколи експериментів з виявлення екстрасенсорних здібностей у різних людей.

А десяте місце рейтингу непоясненних явищ дісталося зв'язку тіла з розумом. Так, приміром, як пояснити наступне: якщо вселити людині віру в те, що вона бере до рук розпечений предмет, то в більшості випадків вона обпечеться, хоча насправді предмет зовсім не гарячий. Та що тут говорити - чого вартий один лише феномен плацебо? Виходить, що наша думка може безпосередньо керувати фізіологічними процесами всього організму?

Зрозуміло, кожне з описаних явищ має якесь пояснення, та, ймовірно, воно знаходиться за межами традиційних наукових знань. І, можливо, рано чи пізно вони все-таки нам відкриються.

Джерело: http://news.students.ru


Інші новини розділу