Діти до п'яти років можуть надати першу медичну допомогу Автор: lesya · Опубліковано: 22.03.2011 19:06 · Розділ: Медицина

Результати проведеного нещодавно дослідження, опубліковані журналом The Lancet Neurology, доводять: в разі необхідності діти віком до п'яти років здатні вивчити низку базових правил та надати першу медичну допомогу.

Вчені в процесі проведення дослідження навчали малюків з дитячого садка Норвегії допомагати людям, які опинилися в біді, за системою «правила п'яти пальців». Дітям пропонували спершу глянути на людину, потім поговорити з нею, далі - доторкнутися до неї в спробі розбудити, викликати "швидку допомогу" та, нарешті, створити потерпілому комфортні умови. Отримані результати приголомшили не лише пересічних громадян, а навіть дослідників. «По закінченні двох місяців діти навчилися з точністю визначити, спить людина чи втратила свідомість, перевіряти наявність дихання. Окрім того, діти пам'ятали номер "швидкої допомоги" та могли з точністю описати місце свого розташування", - коментує ситуацію Георг Болліг, спеціаліст з відділення хірургії Університетського госпіталю Хоукленда.

Навіть діти, яким ще не виповнилося пяти років, можуть викликати швидку медичну допомогу (фото взято з сайту hram.od.ua)
Навіть діти, яким ще не виповнилося пяти років, можуть викликати швидку медичну допомогу (фото взято з сайту hram.od.ua)

Джерело: http://www.zdr.ru


Інші новини розділу