Кури вміють співчувати Автор: lesya · Опубліковано: 21.03.2011 19:11 · Розділ: Природа

Напевне, кожному з нас хоча б раз у житті хотілося, щоб його пожаліли. Як відомо, для людей характерний цілий спектр емоцій, в тім числі й емпатія або співпереживання. Співчуття або емпатія протягом тривалого часу вважалася рисою винятково людського характеру та поведінки.

Однак порівняно недавно вчені припустили, що й тварини можуть відчувати чуже горе. Так, у процесі проведення відповідних досліджень вченим вдалося з'ясувати, що кури насправді можуть відчувати чужий біль.

За результатами дослідження, проведеного британськими вченими, матусі-квочки дуже переживають, якщо їхньому виводку загрожує хоча б якась небезпека.

Вчені стверджують, що кури вміють співпереживати
Вчені стверджують, що кури вміють співпереживати

Вчені Брістольського університету виявили, що кури почували себе нещасними тоді, коли курчатам робили боляче.

Отримані результати важливі як для фермерів, так і для науковців, які використовують домашню птицю для проведення різноманітних експериментів.

В процесі дослідження вчені виміряли серцебиття курей, нерівномірно подаючи їхнім курчатам повітря так, що ті задихалися. Своє незадоволення кури висловлювали не лише мимовільним підвищенням серцевих ритмів, а й тривожним кудкудаканням та переляканими помахами крил.

Ще одна ознака стресу у птахів - значне зниження температури очей.

Результати даного дослідження опубліковані виданням Proceedings of the Royal Society B.

Джерело: http://sbio.info


Інші новини розділу