Якість алкоголю визначатимуть астрономи Автор: lesya · Опубліковано: 21.03.2011 13:18 · Розділ: Наука

До цього часу не відкупоривши пляшки з алкоголем неможливо було з упевненістю сказати, що ж насправді знаходиться всередині: якісний напій з вишуканим смаком чи отруйний сурогат, дешева підробка під маркою благородного алкоголю? А, як відомо, такий з дозволу сказати "напій" здатен не лише ставати причиною тяжкого похмілля, але й може завдати здоров'ю людини істотнішого збитку.

І в пригоді палким шанувальникам елітного алкоголю став прилад, створений з астрономічною метою. Дослідники з університету міста Лестер, Британія, вирішили використовувати для перевірки якості спиртних напоїв спектрометр, який спершу призначався для роботи астрономів.

До речі, ця технологія вже застосовувалася раніше з метою аналізу якості лікарських препаратів для виявлення контрафактної продукції.

За словами Джорджа Фрейзера з космічного дослідницького центру, де, власне, й був винайдений спектрометр, для уникнення неприємностей вкрай важливо перед тим, як скуштувати віскі чи вино, перевірити, що ж всередині - реальний продукт чи неякісна підробка?

Технологія розпізнавання якості грунтується на визначенні різниці відбитого спиртним чи етикеткою на пляшці світла.

Апарат працює наступним чином: спершу через рідину і спектрометр проходить промінь білого світла. Саме в цей момент прилад встановлює, чи відповідає світловий "підпис" аналізованого напою оригінальному продукту. Такий ефект стає можливим завдяки одночасним множинним вимірюванням. І якщо в процесі аналізу відповідність "підписів" не встановлена, то перед вами - дешевий "самопал".

Якість спиртного напою визначатимуть за допомогою спектрометра
Якість спиртного напою визначатимуть за допомогою спектрометра

Водночас британські експерти вважають, що схожу технологію можна використовувати для аналізу складу рідин, які перевозяться пасажирами в аеропортах.

Разом з тим, автори технологічної новинки, підкреслюючи актуальність власного винаходу, нагадують про небезпеку, яку таїть в собі споживання неякісних спиртних напоїв. Адже не секрет, що високий вміст метилового спирту може завдати істотної шкоди такому важливому внутрішньому органу організму людини, як печінка, викликати сліпоту чи спричинити кому або навіть смерть.

Джерело: http://www.point.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.