Еволюція "відібрала" у чоловіків кістку зі статевого органу Автор: lesya · Опубліковано: 21.03.2011 12:43 · Розділ: Наука

За словами вчених, в процесі еволюції в чоловіків зник ген, відповідальний за утворення кістки в статевому органі. Зіставивши фрагменти ДНК миші, макаки, ​​шимпанзе та людини вчені-генетики виявили 510 ділянок коду, яких немає у "людини розумної". Результати роботи опубліковані журналом Nature. В процесі дослідження вчені зі Стенфорда й університету штату Пенсільванії дійшли висновку, що ген, який відповідає за утворення бакулюма, був відключений в процесі еволюції, однак згадка про нього міститься в так званій "сміттєвій ДНК".

Вчені на підставі проведених раніше досліджень стверджують, що вже у неандертальців не було кістки, яка міститься в сполучній тканині статевого органу. Ця кістка наявна у всіх комахоїдних, кажанів, гризунів, хижаків та приматів. "Вимкнення" цього гена могло відбутися в період між 7 млн ​​років тому та 800 тисячами років тому.

Ось так, приміром, виглядає бакулюм собаки (фото взято з сайту ru.wikipedia.org)
Ось так, приміром, виглядає бакулюм собаки (фото взято з сайту ru.wikipedia.org)

Втрачений в процесі еволюційного розвитку бакулюм природа компенсувала людині збільшенням тривалості статевого акту та схильністю до тривалих моногамних стосунків, що дало можливість їй виховувати дітей в стійких парах.

Разом з тим, вченим вдалося встановити, що в процесі еволюції людина втратила чутливі "котячі" вусики (вібриси). Натомість природа нагородила її великим мозком за рахунок відключення гена, який пригнічує розвиток пухлини мозку.

Джерело: http://www.newsru.co.il


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.