Великий адронний коллайдер стане першою машиною часу Автор: lesya · Опубліковано: 21.03.2011 12:37 · Розділ: Нові технології

Нещодавно з уст учених прозвучала інформація, яка справедливо може вважатися сенсацією. Так, спеціалісти заявляють, що адронний коллайдер цілком ймовірно може стати першою в світі машиною часу. За даними фахівців, експерименти на ньому сприятимуть створеню елементарних часточок, які зможуть переміщатися в минуле.

І незважаючи на те, що подорожувати у часі зможуть лише окремі частки, важливість цього відкриття для фізики очевидна.

Авторами дослідження стали Чіу Ман Хо та Томас Вейлер з університету Вандербільта. Одне з головних завдань Великого адронного колайдера (LHC) полягає у пошуку бозона Хіггса - гіпотетичної частки, яка відповідає за наявність у матерії маси. На думку теоретиків, під час зіткнень, в результаті яких з’являються хіггсівські бозони, виникатимуть ще й так звані синглетні бозони Хіггса. Їм, за твердженням фахівців, притаманні неординарні властивості.

Адронний коллайдер дозволить відправляти СМС з майбутнього
Адронний коллайдер дозволить відправляти СМС з майбутнього

На думку Вейлера і Хо, синглетні бозони Хіггса зможуть переміщатися у п'ятий вимір, де вони рухатимуться вперед чи назад у часі, згодом з'являючись знову в майбутньому чи минулому.

Перевірятимуться ці мандрівні частки в детекторі, де з'являтимуться продукти їхнього розпаду.

Теорія Вейлера і Хо передбачає наявність 10 чи 11 вимірів, більшість з яких є звичними, однак трапляються й виключення на зразок синглетних бозонів Хіггса.

У даному контексті Вейлер підкреслює, що людину відправити в минуле таким способом не можна. Однак, якщо б люди вміли контролювати синглетні бозони, вони змогли б навчитися відправляти крізь час повідомлення.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.