Adobe Flash - "в'язниця" для веб-браузерів Автор: lesya · Опубліковано: 18.03.2011 15:32 · Розділ: Нові технології

За словами віце-президента компанії Mozilla Джея Саллівана (Jay Sullivan), сучасні веб-браузери потребують негайної відмови від використання технології Adobe Flash, і, як твердить фахівець, рано чи пізно це станеться. Сьогоднішню ситуацію він називає «в'язницею, створеною плагіном», у якій всі без винятку браузери безпосередньо залежать від програмного забезпечення однієї компанії. Вихід із такої ситуації Салліван вбачає у використанні HTML5. Джей також називає використання Flash справжнісіньким марнотратством ресурсів, особливо неприпустимим у випадку мобільного застосування.

"Незабаром розробники перейдуть на використання HTML5, особливо при створенні мобільних додатків, а це в свою чергу дозволить уникнути постійних викликів Flash для відображення навіть невеличких анімацій, - стверджує Салліван. - Так, на сьогоднішній день звичайнісіньке відтворення 30-секундного аудіоролика вимагає запуску окремої копії Flash Player. А це - справжнє божевілля".

Віце-президент Mozilla заявив, що саме Flash найчастіше стає причиною збоїв роботи Firefox, отож ключем до покращення стабільності роботи веб-браузера є використання HTML5. До речі, Firefox 4 має систему захисту, яка дозволяє ізолювати збої в роботі Flash, не потребуючи завершення роботи всієї програми. Разом з тим Apple Safari та Google Chrome вже давно створили власні засоби «ізоляції збоїв Flash», незважаючи навіть на те, що Google на сьогоднішній день є єдиною компанією серед усіх інших великих виробників браузерів, яка уклала угоду з Adobe на постачання Flash Player у самому комплекті браузера.

Джей Салліван вбачає можливість покращення роботи Firefox, необхідна відмова від Adobe Flash (фото взято з сайту ibusiness.ru)
Джей Салліван вбачає можливість покращення роботи Firefox, необхідна відмова від Adobe Flash (фото взято з сайту ibusiness.ru)

Разом з тим представники компанії Apple ще декілька років тому почали активно протестувати проти використання Flash, відмовившись від підтримки даної технології в iPhone та інших мобільних пристроях. На даний час Flash не входить до комплекту поставки Mac OS X та нових комп'ютерів Mac, отож користувачам Safari та Firefox для Mac OS X для використання Flash слід завантажити та встановити Flash Player самостійно. А у квітні минулого року Стів Джобс оприлюднив ті причини, які змусили Apple відмовитися від використання Flash в iOS. З-поміж них Стів виокремив високу ресурсомісткість, нестабільність роботи додатка, спрямованість Flash-додатків на використання миші, закритість даної технології, яка не дозволяє використовувати інструментальні засоби інших виробників. Та разом з тим, компанії-виробники смартфонів і планшетних комп'ютерів вбачають у підтримці Adobe Flash одну з можливих переваг перед iOS-пристроями Apple. Зокрема представники компанії Motorola, яка виробляє смартфони Droid та планшети Xoom (на платформі Google Android), а також спеціалісти компанії RIM, що проводить активну підготовку до початку продажів планшета PlayBook (на власній платформі, заснованій на ОС QNX), стверджують, що користувачі iPhone та iPad не мають можливості переглядати “увесь Веб“, оскільки їхні пристрої ролики Flash не відображають.

Водночас представники Adobe, схоже, змирившися з поразкою Flash, представили нещодавно власні інструменти для автоматичної трансляції вихідного коду додатків Flash у HTML5.

Джерело: http://www.ixbt.com/


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.