В червні у Нью-Йорку відкриється парк на висоті 9 метрів над землею Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.05.2009 11:44 · Розділ: Цікаві факти

У Центрального парку в Нью-Йорку скоро з'явиться конкурент. Парк High Line протягнувся вздовж манхетенського Вест-Сайда - від Gansevoort Street і до 34-тої вулиці. Але це не звичайний міський парк, оскільки він розташований на висоті 9 метрів над землею.

Відвідини цього парку - сюрреалістичний досвід. Нью-Йорк - місто зле, галасливе, повне автомобільних гудків, криків і скреготу. Та варто піднятися всього на декілька метрів, як опиняєшся в абсолютно спокійному місці. Висота - це ключове слово для High Line. Парк зайняв місце надземної залізничної вітки, по якій возили вантажі протягом майже всього ХХ століття. Останній потяг з трьома вагонами замороженої індички пройшов тут в 1980 році. З тих пір вітка вважалася покинутою, а залізнична колія швидко поросла травою.

Колишній мер міста Рудольфо Джуліані мав намір знести High Line. Проте жителі Нью-Йорка, серед яких немало знаменитостей, організували кампанію в захист старої залізничної вітки, і пам'ятку вдалося зберегти. В результаті, вже в червні буде офіційно відкрита перша секція парку High Line, що тягнеться від Gansevoort Street до 20-тої вулиці. Відвідувачі зможуть оцінити приголомшливі види на Гудзон та нью-йоркські хмарочоси.

На створення нового парку було витрачено понад 170 мільйонів $. 720 команд з 36 країн світу пропонували свої проекти впорядкування території. Конкурс виграло Американське архітектурно-ландшафтне бюро спільно з компанією Diller Scofidio та Renfro.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу