Офісна техніка призводить до інфаркту Автор: lesya · Опубліковано: 17.03.2011 14:37 · Розділ: Медицина

За даними британської газети Daily Mail, основна причина інфарктів криється не у фізичних навантаженнях та стресах, а забрудненному повітря. Так, керівник дослідження, проведеного нещодавно, професор Джон Айрес з університету Бірмінгему, грунтуючись на отриманих результатах, стверджує, що в забрудненому повітрі містяться дрібні часточки пилу й сажі, які, потрапляючи у легені, здатні викликати проблеми з серцем, спричинюючи водночас виникнення низки респіраторних захворювань.

Щоб "полегшити дихання", фахівці рекомендують пішоходам старатися уникати головних вулиць з надмірною кількістю транспорту: так, за словами фахівців, краще прогулюватися провулками та парками, де повітря значно чистіше.

Окрім того, за твердженням експертів, у громадському транспорті місце поряд з водієм або неподалік двигуна - шкідливе для здоров’я. На додачу фахівці радять не гребувати прогулянками в дощову погоду, оскільки під час дощу повітря стає чистішим. Не рекомендовано також бігати чи їздити на велосипеді уздовж транспортних магістралей, оскільки в разі фізичного навантаження людина вдихає як мінімум у два-три рази більше повітря.

Офісна техніка забруднює повітря
Офісна техніка забруднює повітря

Тим, хто мешкає в містах, радять вирощувати вазони та кімнатні рослини, які очищують повітря в приміщенні. Велику кількість летючих органічних речовин, шкідливих для нашого організму, виділяє копіювальна техніка, "отож в тому випадку, якщо ви сидите поруч із такою технікою на роботі, відсуньте її", - йдеться у статті.

Професор Айрес в рамках проведеного дослідження розвінчує міф про користь морського повітря. За словами вченого, озон, утворений під впливом сонячного світла, шкодить здоров'ю. "Більшість людей вирушають на відпочинок влітку. Саме тоді рівень озону найвищий", - підкреслює професор. До речі, для збереження здоров’я та забезпечення нормального функціонування дихальної системи відмовтеся зовсім від освіжувачів повітря - краще відкривайте вікна.

Джерело: http://www.pravda.ru


Інші новини розділу