Приховані можливості людського організму Автор: lesya · Опубліковано: 17.03.2011 14:31 · Розділ: Цікаві факти

В організмі кожного з нас криється величезний потенціал надможливостей, які проявляються зазвичай у екстремальних ситуаціях, а іноді не проявляються взагалі. Запас міцності - гарантія нашого виживання, своєрідний біологічний захист. Тому стає потрібним він лише тоді, коли мова йде про життя та смерть. І коли нам або нашим близьким загрожує смертельна небезпека, а життя знаходиться на волосині, людський організм може творити дива. Прикладів тому безліч.

Так, приміром одного разу під колесо легкового автомобіля потрапила дитина, і її мати, рятуючи своє дитя, з легкістю підняла автомобіль, нібито важив він зовсім небагато.

Або літній чоловік, коли за ним погнався розлючений бик, спритно перестрибнув двохметровий паркан, хоча в молодості ніколи не був спортсменом.

Або такий випадок: полярний льотчик ремонтуючи власний літак, несподівано побачив за спиною білого ведмедя, який легенько поштовхнув його лапою так, ніби просив з озирнутися. Наступної миті переляканий чоловік вже стояв на крилі літака, яке знаходилося над поверхнею землі на висоті двох метрів. Пізніше льотчик так і не зміг пояснити, як йому вдалося вистрибнути на таку висоту.

А в Санкт-Петербурзі дворічна дитина випала з вікна 7 поверху, та мати встигла схопити дитя однією рукою; іншою ж вона трималася за цеглину карниза. І трималася вона не всією кистю руки, а лише двома пальцями, вказівним та середнім пальцями, зате вхопилася за рятівний виступ «мертвою хваткою». Згодом рятувальникам заледве вдалося розтиснути заціпенілі пальці матері та ще кілька годин довелося витратити на заспокоювання і вмовляння жінки випустити руку свого маляти.

Відомий випадок, коли під час польоту під педаль керування в кабіні літака випадково потрапив болт. В результаті система управління літака дала збій. Рятуючи своє життя та літак, пілот натиснув на педаль з такою силою, що болт миттю зламався.

Газета “Тиждень” якось-то опубліковала інтерв'ю з льотчиком І.М. Чісовим, літак якого в повітряному бою був збитий “Мессершміттом” у січні 1942 року над річкою Вязьмою. “... Літак почав падати, обернувшись «животом» вгору. Терміново треба було покидати машину та рятуватися. Астролюк, через який можна було вибратися, знаходився внизу під моєю головою (а сам я перевернувся вверх ногами). Давалася взнаки й висота: шланги, приєднані до кисневих апаратів, були перебиті. І защіпку кришки люка як на зло заклинило! Якщо б мені раніше хтось сказав, що астролюк можна вибити ударом кулака, я б ні за що не повірив, однак відкрив я його саме таким чином”, - розповів І.М. Чісов.

У будинку зайнялась пожежа, і старенька та немічна бабуся, рятуючи нажите за все життя добро, неймовірним чином витягла з другого поверху будинку величезну скриню. Після пожежі двоє молодиків атлетичної тілобудови заледве змогли занести цю скриню назад до будинку.

В організмі кожного з нас приховані величезні можливості (фото взято з сайту doc-films.com)
В організмі кожного з нас приховані величезні можливості (фото взято з сайту doc-films.com)

А в 1997 році двоє білорусів, перебуваючи на підпитку, забралися у вольєр із зубрами в Біловезькій пущі - їм заманулося погладити зубриху. Однак щось їй не припало до вподоби - чи то запах алкоголю, чи просто вона не була налаштована на ліричний настрій, - коротше кажучи, самці не прийшлася до смаку ніжність її шанувальників. Буквально через декілька хвилин один із них сидів на паркані, в той час як другого, не такого моторного, розлючена тварина зачепила рогом. Хміль вивітрився моментально, надія залишалася на ноги. По інший бік триметрового паркану він опинився протягом однієї секунди.

У 1998 році в газеті «Аргументи і факти» розповідалося читачам про випадок, який стався із теслею, родом із тайгового села Баженівки (Кемеровська обл.). Тесля спокійно йшов собі по тайзі та несподівано натрапив на сплячого ведмедя. Переляк його був настільки великим, що він схопив колоду, яка лежала на землі поруч, та пробіг із нею на шаленій швидкості близько трьох кілометрів. І лише прибігши до власного будинку, тесля кинув колоду і віддихався. Згодом, коли він спробував її підняти, то дуже здивувався: йому не вдалося навіть зрушити колоду з місця. До цього часу тесля не може збагнути, навіщо йому знадобилася ця колода, адже без неї він міг би бігти набагато швидше.

Рятуючи свого 40-річного сина, який отримав травми в автокатастрофі, 70-річна жінка висадила його собі на спину та пройшла 13 км по глибокому снігу, ні разу не зупиняючись та не опускаючи дорогоцінної ноші. І коли рятувальники на снігоході пробиралися до місця аварії, орієнтуючись слідами жінки, то по цілій дорозі знайшли сліди лише однієї пари ніг.

Джерело: http://oko-planet.su


Інші новини розділу