Цього року першому комп'ютерному вірусу виповниться 40 Автор: lesya · Опубліковано: 17.03.2011 13:49 · Розділ: Нові технології

Цього року першому комп'ютерному вірусу в світі - Creeper, який був створений ще у 1971 році, виповниться 40 років. Шкідливе програмне забезпечення було створене свого часу співробітником компанії, яка займалася обслуговуванням ARPANET - мережі. Цю мережу з метою проведення перспективних досліджень у 1969 створили представники Міністерства оборони США. Вона стала своєрідною передумовою Інтернету.

По суті Creeper ще не був повноцінним вірусом: він не завдавав ніякої шкоди системі, а лише “подорожував” по мережі комп'ютерів, самостійно копіюючись та виводячи на терміналі повідомлення: I'm the creeper, catch Ме if you can! (в перекладі з англійської це звучатиме як "Я Кріпер, злови мене, якщо зможеш!"). І якщо Creeper виявляв у комп’ютері уже існуючу власну, то "перескакував" на інший комп'ютер, продовжуючи свою “діяльність”.

Перший компютерний вірус було створено ще у 1971 році
Перший компютерний вірус було створено ще у 1971 році

Elk Cloner, досить- таки серйозний вірус, вважається витвором 15-річного підлітка. З'явився він у 1982 році. Цей "черв'як" проникав на комп'ютери через дискети. У 1987 році було створено “містичний” вірус Jerusalem. Чому містичний? - Програма кожної п'ятниці 13 числа видаляла всі інші програми на зараженій системі.

1999 - рік народження вірусу Melissa, який поширювався разом з інфікованими документами Microsoft Word. Він також вмів самовідправлятися іншим користувачам через список контактів поштою Outlook. Тоді цьому вірусу вдалося на певний період паралізувати популярні на той час поштові системи Інтернету.

А одним з найновіших та найнебезпечніших винаходів сучасності вважається вірус Stuxnet, який здатен порушити роботу заводів, електростанцій та інших промислових об'єктів. Вперше з цим "черв'яком" світ ознайомився в червні 2010 року, коли він заразив комп'ютери Бушерської АЕС.

Разом з тим, за даними фахівців, протягом останніх чотирьох десятиліть кількість вірусів збільшувалася в геометричній прогресії: від 1 300 у 1990 році, 50 000 в 2000 році та більше 200 мільйонів у 2010 році.

Спеціалісти стверджують, що тепер головною ціллю кіберзлочинців цілком ймовірно стануть смартфони, через які дуже легко переказувати електронні платежі. До того ж ці пристрої зазвичай обладнані GPS-навігатором, мікрофоном та кількома камерами, що дає можливість зловмисникам стежити за власниками "розумних" телефонів.

Згідно з прогнозом представників компанії- розробника антивірусного ПЗ McAfee, головною метою хакерських атак у 2011 році стануть смартфони (особливо ті, що створені на платформі Android), сервіси скорочення довгих URL-адрес, соціальні мережі, продукція корпорації Apple та, нарешті, геолокаційні сервіси.

У даному контексті нагадаємо, що Stuxnet став першим комп'ютерним вірусом, який може завдати непоправної шкоди об'єктам реального світу, зупинивши роботу заводів, електростанцій та промислових підприємств.

Джерело: http://korrespondent.ne


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.