Музичні інструменти, які загрожують здоров'ю Автор: lesya · Опубліковано: 17.03.2011 13:11 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені стверджують, що гра на вживаних інструментах становить потенційну загрозу для здоров'я. За даними дослідження, дерев'яні духові та мідні музичні інструменти, якими користувалося безліч людей, зазвичай є розплідником безлічі бактерій та грибків, які можуть стати причиною виникнення серйознихінфекційних та алергічних захворювань.

“Значна кількість дітей на сьогоднішній день є учасниками шкільних ансамблів. Їм нерідко доводиться грати на інструментах загального користування”, - зауважує керівник дослідження Томас Гласс. “Більшість із них не очищаються належним чином, а тому є розсадником бактерій та грибків навіть по проходженні тривалого часу з моменту останнього використання”.

Гра на вживаних музичних інструментах може призвести до виникнення низки захворювань ( фото взято з сайту intoclassics.net)
Гра на вживаних музичних інструментах може призвести до виникнення низки захворювань ( фото взято з сайту intoclassics.net)

В процесі експерименту вчені протестували 117 різних частин духових музичних інструментів. Об’єктом дослідження стали мундштуки, внутрішні камери та чохли 13 музичних інструментів загального користування. На шести з них грали протягом одного тижня безпосередньо перед проведенням дослідження, до решти ж не торкалися більше місяця.

В результаті вчені виявили на поверхні інструментів та їхніх частин близько 440 різновидів бактерій, багато з яких були формами стафілокока. Окрім того, вчені знайшли 58 форм цвілі та 19 різновидів грибків.

“Дуже часто батьки, можливо, навіть не підозрюють, що музичні інструменти можуть стати причиною розвитку астми”, - зауважив на додачу Гласс.

Окрім того, знайдені грибки часто стають причиною інфекційних захворювань шкіри, особливо в районі губ та навколо рота. До того ж, за словами спеціалістів, значна кількість бактерій стимулюють розвиток захворювань і є дуже стійкими до дії антибіотиків.

Джерело: http://innovanews.ru/


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.