Відчуття огиди врятує від паразитів Автор: lesya · Опубліковано: 17.03.2011 13:04 · Розділ: Наука

Валері Кертіс із Лондонської школи гігієни та тропічної медицини в процесі проведення відповідного дослідження дійшла несподіваного висновку: в результаті виконаних робіт виявилося, що почуття відрази захищає людину від паразитів. Отож якщо зображення випорожнень, паразитів та всіляких черв'яків викликає у вас огиду, то це добрий знак.

У даному контексті зауважимо, що аналогічна реакція відбувається не лише в людей. Так, навіть хробаки-нематоди якимось чином вміють розпізнавати паразитуючі бактерії. Кертіс, стверджує, що таке розпізнавання є також своєрідним виявом "почуття відрази", яке здатне змінюватися в залежності від ситуації та світосприйняття конкретної людини. І час від часу воно може вносити до списку всього неприємного нові речі, закликаючи при цьому остерігатися їх.

Якщо таке видовище викликає у Вас огиду - це добрий знак
Якщо таке видовище викликає у Вас огиду - це добрий знак

Науці відомі випадки, коли власне відчуття огиди стає такою мірою гіпертрофованим, що людина стає одержимою. Вона може панічно боятися мікробів, миючи руки nn- у кількість разів на день. Разом з цим правила пристойності, прийняті в суспільстві, є яскравим свідченням зв'язку між етичною огидою та фізичною відразою. За словами спеціалістів, ці аспекти нероздільно між собою пов'язані.

А ще один дослідник, Марк Шаллер з Університету Британської Колумбії, провівши окреме дослідження з'ясував, що соціальна поведінка може визначатися боязню патогенних організмів. І такий страх у наймасштабнішому його вияві може закінчитися повною втратою соціальних контактів.

Джерело: http://opa.kg/news


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.