Відчуття огиди врятує від паразитів
Автор:
lesya
·
Опубліковано: 17.03.2011 13:04 ·
Розділ: Наука
Валері Кертіс із Лондонської школи гігієни та тропічної медицини в процесі проведення відповідного дослідження дійшла несподіваного висновку: в результаті виконаних робіт виявилося, що почуття відрази захищає людину від паразитів. Отож якщо зображення випорожнень, паразитів та всіляких черв'яків викликає у вас огиду, то це добрий знак.
У даному контексті зауважимо, що аналогічна реакція відбувається не лише в людей. Так, навіть хробаки-нематоди якимось чином вміють розпізнавати паразитуючі бактерії. Кертіс, стверджує, що таке розпізнавання є також своєрідним виявом "почуття відрази", яке здатне змінюватися в залежності від ситуації та світосприйняття конкретної людини. І час від часу воно може вносити до списку всього неприємного нові речі, закликаючи при цьому остерігатися їх.

Науці відомі випадки, коли власне відчуття огиди стає такою мірою гіпертрофованим, що людина стає одержимою. Вона може панічно боятися мікробів, миючи руки nn- у кількість разів на день. Разом з цим правила пристойності, прийняті в суспільстві, є яскравим свідченням зв'язку між етичною огидою та фізичною відразою. За словами спеціалістів, ці аспекти нероздільно між собою пов'язані.
А ще один дослідник, Марк Шаллер з Університету Британської Колумбії, провівши окреме дослідження з'ясував, що соціальна поведінка може визначатися боязню патогенних організмів. І такий страх у наймасштабнішому його вияві може закінчитися повною втратою соціальних контактів.
Джерело: http://opa.kg/news
Інші новини розділу
-
Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday
· 04.07.2017 11:31
Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.
-
Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia
· 07.12.2016 18:07
На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.
-
Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая
· 25.12.2015 11:08
Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.
-
Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая
· 02.12.2015 11:57
Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.
-
Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая
· 09.11.2015 11:08
Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.