Нахабна поведінка колег може стати причиною лікарських помилок Автор: lesya · Опубліковано: 16.03.2011 13:01 · Розділ: Медицина

За даними дослідження, проведеного нещодавно спеціалістами Абердинського університету, нахабство на роботі стає причиною скоєння непоправних помилок. Результати наукової роботи опубліковані журналом The British Medical Journal. Автор дослідження, професор прикладної психології Рона Флін стверджує: якщо хтось нагрубіянив вам на роботі або ж ви цілком випадково стали свідком нахабної поведінки, то у вас значно зростають шанси припуститися помилки в роботі.

Зв'язок між брутальністю та схильністю помилятися торкається насамперед працівників медичних установ, адже саме там вона може становити загрозу життю та здоров’ю пацієнтів.

І справді, у замкненому просторі, приміром в операційних, навіть звичайне споглядання нахабної поведінки колег провокує серйозні наслідки: людина легко втрачає здатність тверезо оцінювати ситуацію, а робота хірурга, як відомо, вимагає безперервної концентрації уваги та напруження пам'яті.

Ставши навіть сторонніми спостерігачами хамства, лікарі втрачають концентрацію уваги
Ставши навіть сторонніми спостерігачами хамства, лікарі втрачають концентрацію уваги

В процесі проведення даного дослідження Рона Флін разом з колегами опитала 391 працівника Національної служби охорони здоров'я Великобританії. В результаті виявилося, що 66% усіх опитаних протягом останніх шести місяців помічали агресію з боку медсестер. А з нахабною поведінкою хірургів зіткнулося 53% опитаних.

"Як відомо, хамство на роботі не є рідкістю. Людям, стурбованим безпекою пацієнтів, просто необхідно взяти до уваги те, що ввічливість між працівниками має великі переваги в порівнянні з просто гармонійною атмосферою", - підкреслює Флін.

Джерело: http://www.med2.ru


Інші новини розділу