Індійські танці лікують хвороби Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.05.2009 12:19 · Розділ: Краса і здоров'я

Відомий індійський лікар і фахівець з артотерапії Сатьянараян стверджує, що танець має не тільки психотерапевтичну дію, але також допомагає людям, хворим діабетом, гіпертонією та різними формами артриту. Сатьянараян вважає, що ритмічні рухи під музику не тільки заспокоюють нерви, але створюють таке фізичне навантаження, яке допомагає організму боротися з дуже серйозними захворюваннями.

Наприклад, для людей, які хворі на діабет, заняття танцями просто необхідні. Як показали спостереження за групою індійських пацієнтів-діабетиків, в результаті регулярних занять танцями у них істотно знизився рівень цукру в крові. Танці також корисні для хворих артеріальною гіпертонією.

Танцювальні рухи допомагають понизити тиск і сприятливо впливають на нервові процеси в організмі. Багато фахівців вважають, що гіпертонія виникає в результаті низки порушень в нервовій системі людини, як специфічна реакція організму на постійний стрес.

Хронічні форми гіпертонії лікуються спеціальними антигіпертонічними препаратами, але понизити ризик розвитку захворювання на його ранніх стадіях можна за допомогою танців. Якщо говорити про стилі, то людям, страждаючим від гіпертонії більше всього підходить стиль катхак.

Катхак - це класичний танець північної Індії, основа якого - ритмічні композиції, побудовані на чергуванні ударів, поперемінно правою та лівою ногою. Катхак позитивно впливає хребет, оскільки безліч нахилів та півповоротів розробляють його шийний та поперековий відділи.

Цей стиль також підходить для тих, хто відчуває проблеми з координацією рухів або страждає артритами. Рухи катхака розробляють кисть та зап'ястя, плечовий і тазостегновий суглоб, укріплюють вестибулярний апарат і серцево-судинну систему.

Для боротьби з ожирінням Сатьянараян рекомендує комбінувати декілька стилів індійського танцю, які задіють ноги, талію, стегна і хребет.

На його думку, розроблений ним комплекс вправ прискорює метаболічні процеси і сприяє природному схудненню. Тим, хто часто відчуває головний біль, Сатьянараям рекомендує виконувати танець змії, в якому основний рух робиться шиєю. А страждаючим різними формами артриту підійдуть танці, в яких основними є рухи кистей та зап'ясть рук.

Серед індійських танців це, звичайно, бхарата-натьям - традиційний танець, пов'язаний головним чином з навантаженням на верхню частину тіла. У південно-індійському стилі бхарата-натьям існує 24 типи рухів однією кистю, 13 типів рухів обох кистей, 10 рухів руки вцілому, по 5 типів рухів для грудної клітки, торсу, живота і стегон. Сатьянараям попереджає, що будь-який комплекс танцювальних рухів повинен бути розроблений спільно з лікарем, індивідуально для кожної людини. Особливо, якщо займатися танцем не для профілактики, а для лікування вже існуючих серйозних захворювань.

Методика танцювальної терапії була схвалена Міністерством охорони здоров'я і Асоціацією акушерства і гінекології Індії.

Джерело likar.info


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.