Створено кров універсальної групи Автор: lesya · Опубліковано: 15.03.2011 08:24 · Розділ: Наука

Нещодавно спеціалісти університету МакГілла створили донорську кров універсальної групи. Поштовхом до створення універсальної крові став наступний факт: відомо, що переливання крові відмінної від крові пацієнта може зумовити виникнення в організмі людини реакції відторгнення. Імунна система доволі різко реагує на потрапляння до організму крові іншої групи. В окремих випадках можливі навіть летальні наслідки.

Однак підібрати кров потрібного типу в екстрених ситуаціях іноді буває дуже важко, адже всього відомо 29 різних типів червоних кров'яних клітин.

Імунна система організму не розпізнаватиме кровяні тільця у спеціальній оболонці (фото взято з сайту aratta-ukraine.com)
Імунна система організму не розпізнаватиме кровяні тільця у спеціальній оболонці (фото взято з сайту aratta-ukraine.com)

Отож у даному контексті група вчених під керівництвом Меріам Табріціан з Університету МакГілла запропонувала оригінальне рішення цієї проблеми.

Кров'яні клітини донора перед безпосередньо перед переливанням поміщають в окрему багатошарову полімерну оболонку. Ця оболонка є своєрідним маскуванням - вона створена таким чином, що клітини імунної системи людини не помічають ніяких ознак небезпеки. Водночас завдяки здатності оболонки пропускати кисень всередину клітини він здатний насичувати тіло, пише The Hindu.

Джерело: http://news.rambler.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.