Чому шкіра не розчиняється у воді Автор: lesya · Опубліковано: 14.03.2011 12:23 · Розділ: Наука

Дослідники з Австралійського національного університету в Канберрі в процесі вивчення структури шкіри з'ясували, що саме дозволяє їй не розчинятися у воді, приміром, під час купання. На першому етапі дослідження спеціалісти розробили модель рогового шару шкіри на комп'ютері, ретельно вивчивши при цьому особливості його будови.

Під час тривалого перебування у воді зовнішній роговий шар шкіри розбухає й стає зморшкуватим. До цих пір вважалося, що власне сама будова та структура рогового шару дозволяє вбирати воду. Однак не з’ясованим залишалося питання, чому ж шкіра не розривається на шматки після тривалого замочування та розбухання.

Вчені зясували, що саме дозволяє нашій шкірі зберігати свою структуру
Вчені зясували, що саме дозволяє нашій шкірі зберігати свою структуру

За словами одного з авторів дослідження, Майфенві Еванс, вчені в процесі проведення відповідного експерименту намагалися підійшти до виршення цього питання з винятково геометричної точки зору. Так їм вдалося пояснити деякі явища, які відбуваються з нашою шкірою.

Так, в результаті проведених робіт з'ясувалося, що роговий шар шкіри складається зі спіральних волокон кератину, які переплітаються в складну тривимірну структуру. Ця структура у свою чергу чимось нагадує губку, здатну у великих кількостях вбирати воду, зберігаючи при цьому свою структурну цілісність. Спіральна будова волокон забезпечує потенціал для розбухання та збільшення обсягу ввібраної води. Однак найголовнішим у даному контексті є те, що навіть при розбуханні матеріалу всі контакти між волокнами зберігаються.

Експерти сподіваються, що отримані результати у недалекому майбутньому допоможуть створити матеріали з властивостями, схожими із тими, які характерні для нашої шкіри.

Джерело: http://sbio.info/page.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.