Підлітки не йдуть на поводу в однолітків Автор: lesya · Опубліковано: 14.03.2011 12:17 · Розділ: Суспільство

Нещодавно вчені університету штату Орегона з'ясували наступний факт: мозок дитини, яка зазнає тиску з боку однолітків, що спонукають її скоїти аморальний вчинок, напрацьовує певні здібності, завдяки яким виробляється механізм протистояння закликам до ризикованих дій та небезпечної поведінки.

Такі висновки вдалося зробити в результаті проведення відповідного експерименту, в процесі якого спеціалісти виміряли мозкову активність 24 дівчаток та 14 хлопчиків віком від 10 до 13 років. Діти, які взяли участь у дослідженні, спершу проходили МРТ-сканування, яке проводилося з метою дослідження кровообігу мозку на момент перегляду дитиною фотографій із зображенням осіб з різними виразами обличчя - нейтральним виразом, злим, зляканим, щасливим і, нарешті, сумним.

Після цього дітей змусили заповнити анкету з різними запитаннями. Проаналізувавши отримані відповіді, вчені змогли визначити, наскільки вони здатні протистояти впливу однолітків та уникати небезпечних ситуацій. Вчені також спостерегли значне підвищення активності у вентральному стріатумі, частині смугастого тіла. Отож виходить, що саме ця зона є надзвичайно важливою з точки зору регулювання емоцій.

Підлітки вміють відстоювати власну думку
Підлітки вміють відстоювати власну думку

"Досліджуване нами питання доволі непросте, адже багато людей розглядають молодість, як той період, коли підлітки надзвичайно сприйнятливі до тиску з боку однолітків. Однак чомусь до цього часу не згадувалося, ні словом що у підлітка розвивається здатність протистояти впливові більшості. Просто- на- просто дитина більше часу проводить з однолітками та менше - з сім'єю", - коментує отримані результати проведеного дослідження професор Дженніфер Пфейфер.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.