Батьківське щастя - справжнісінькі вигадки Автор: lesya · Опубліковано: 14.03.2011 08:14 · Розділ: Суспільство

Психологи університету міста Ватерлоо в канадській провінції Онтаріо нещодавно провели спеціальне дослідження, спробувавши розглянути всі існуючі "плюси" та "мінуси" батьківського щастя.

В результаті дослідники дійшли доволі- таки невтішного висновку: виявилося, що розмови про радість від виховання підростаючого покоління у XXI столітті - справжнісінькі вигадки та фантазії!

Справа в тому, що, як з'ясували психологи, сучасним батькам при вихованні підростаючого покоління доводиться стикатися з серйозними фінансовими труднощами, які до того ж супроводжуються хвилюванням за майбутнє власних дітей та марними втратами власного часу, отож їм просто нічого не залишається, окрім вимушеного виправдовування у власних очах нібито отримуваними "радістю" і "щастям" спілкування з підростаючим поколінням.

Водночас вчені вважають, що в минулому не було необхідності ідеалізувати батьківські обов'язки, оскільки діти дуже швидко починали працювати та віддавати батькам “борги” за виховання.

У сучасному суспільстві картина зовсім інша.

Вчені провели спеціальний експеримент, попередньо відібравши батьків-добровольців, у яких була принаймні одна дитина у віці до 18 років, поділивши їх на три групи. Членам усіх трьох груп волонтерів запропонували для прочитання тексти, в яких ішлося про економічні труднощі, пов'язані з вихованням дітей.

Так, під час експерименту одна група дослідників знайомилася з фінансовими видатками на освіту дітей в американській урядовій інтерпретації, де такі витрати в цілому становили близько $ 195 тис.

Батьки схильні до самонавіювання та виправдовування витрат на власних дітей
Батьки схильні до самонавіювання та виправдовування витрат на власних дітей

Другій групі добровольців видали точно такі ж тексти, в яких до того ж вказувалося, що насправді батьки згодом виграють у фінансовому сенсі від виховання дітей, відчуваючи себе економічно впевненішими у похилому віці з тієї простої причини, що діти зможуть їх матеріально підтримати.

Третя група учасників отримала текст, де взагалі ні словом не згадувалося про витрати на виховання та освіту підростаючого покоління.

На другому етапі експерименту було проведене опитування, в ході якого учасникам пропонувалося порозмислювати над тим, чи були б вони щасливими щасливими без дітей, та чи можуть повноцінно насолоджуватися життям бездітні пари?

Водночас батьків попросили зіставити час, проведений з дітьми, із часом, витраченим на спілкування з друзями чи коханими. І на завершення учасники повинні були зазначити, скільки часу вони планують витратити на спілкування з дітьми на наступний вікенд.

Виявилося, що ті учасники психологічного експерименту, які детально ознайомилися з важкими фінансовими умовами виховання підростаючого покоління, більше за інших ідеалізовували свої батьківські обов'язки, стверджуючи, що насолоджуються часом, проведеним з власними дітьми. Водночас найближчих вихідних вони планували провести ще більше часу в компанії своїх дітей.

За словами вчених, така позиція виправдана тим, що дбайливе виконання батьківських обов'язків сьогодні й справді дуже дорого коштує. Звідси й бажання ідеалізовувати їх. І якщо у батьків виникає бажання, чи, власне, ілюзія бажання більше часу витрачати на дітей, замість, скажімо, переглядів телевізійних передач, гри у гольф або тієї ж роботи, то такий підхід звучить як здоровий вибір для обох сторін.

Джерело: http://www.point.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.