Зубна паста не захистить від карієсу Автор: lesya · Опубліковано: 11.03.2011 08:09 · Розділ: Краса і здоров'я

Перші прототипи сучасних зубних паст з'явилися ще у Давньому Єгипті. Свідченням цього факту є знайдені манускрипти з рецептами зубних порошків, до складу яких входив попіл спалених тварин, пісок та залишки від переробки злаків.

Наступні покоління для чищення зубів використовували спеціальні порошки, виготовлені з піску, товченої глини, кори дерев, вугілля, перетертих у порошок шматків порцелянового чи фаянсового посуду. У сучасному суспільстві ж для того, щоб почистити зуби, потрібно всього лише завітати до найближчого магазин.

Однак порівняно недавно група німецьких лікарів провела дослідження, в результаті якого виявилося, що використання зубної пасти для чищення зубів абсолютно неефективне.

Фтористі сполуки утворюють занадто тонкий захисний шар
Фтористі сполуки утворюють занадто тонкий захисний шар

Вся справа в тому, що фтористі з'єднання в зубних пастах та інших засобах, призначених для полоскання рота, які власне й покликані запобігати розвитку карієсу, можуть бути неефективними, оскільки захисний шар, утворений цими сполуками, надто тонкий - його товщина становить всього шість нанометрів. А цей показник менший, ніж товщина людської волосини у десять тисяч разів. Такий невидимий бар'єр, безумовно, не може запобігти руйнуванню зубної емалі. Тому стоматологи у даному контексті радять більше уваги приділяти вибору зубної щітки та правильному чищенню зубів.

Джерело: http://www.mignews.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.