Галерея порожніх полотен Автор: lesya · Опубліковано: 11.03.2011 08:17 · Розділ: Культура

У одній із канадських галерей сучасного мистецтва виставлено десяток абсолютно порожніх полотен. Автори цих оригінальних робіт, канадські художники з Торонто - Бред Блачер (Brad Blucher) і Кайл Клементс (Kyle Clements), не ледарі та не божевільні: вони всього лише спробували відтворити в невеликій залі загальні тенденції сучасного світу.

Для того, щоб роздивитися приховане в глибині картин мистецтво, потрібно зробити знімок будь-якою цифровою фотокамерою. Деякі фотоапарати надають картині блакитнуватого світіння, інші червонуватого, однак найчастіше виходить білий відтінок.

Секрет такого “прихованого” мистецтва полягає у використанні інфрачервоних світлодіодів, розміщених під тканиною картини. Їх неможливо помітити неозброєним оком, однак вони дуже легко фіксуються фотокамерою. При цьому фотокамера аж ніяк не повинна бути якоюсь особливою: для перегляду картин вистачить і тієї, якою на сьогоднішній день обладнані майже всі мобільні телефони.

Для того, щоб побачити зображене, необхідна цифрова фотокамера
Для того, щоб побачити зображене, необхідна цифрова фотокамера

Автори сучасного арт-проекту «Зроби знімок» (Take A Picture) ще до початку виставки перепробували всі доступні варіанти, не підійшли лише полароїди та плівкові камери. До речі, аматорські варіанти фотографам використовувати навіть краще, адже й весь сенс виставки - насамперед у відображенні сучасного суспільства.

Так, у філософському розумінні фотокамери всюдисущі, люди фіксують на них всі аспекти сучасного життя, постійно діляться враженнямиодне з одним, використовуючи для цього соціальні мережі. Однак, як відомо, у всіх музеях та галереях категорично заборонена фотозйомка предметів мистецтва та експонатів (виняток роблять лише для масштабних проектів).

Натомість у галереї Take A Picture все зовсім не так: для того щоб побачити хоч щось на полотнах, скорисатися фотокамерою просто необхідно. І лише так на, здавалося б, порожньому полотні можна розгледіти смайлики (emoticon) або якісь абстрактні геометричні фігури.

Перший прототип такої картини автори продемонстрували в Торонто у 2009 році, хоча ідея створення цього проекту з’явилася ще у 2007. У жовтні 2010 року в рамках заходу Scotiabank Nuit Blanche відбулася виставка майже повноцінної колекції з восьми полотен розміром 60 на 90 сантиметрів. Наприкінці місяця талановиті та винахідливі канадці створили ще чотири картини.

Згодом роботи стали частиною мінімалістської виставки з промовистою назвою About: Blank, а ще пізніше полотна виставили на інсталяції Cold Compress.

Скоріше за все, художники й надалі розвиватимуть свій проект. Принаймні, масове виробництво монтажних схем вони вже освоїли. Щоправда, самі картини канадці продовжують створювати вручну.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?