Виявити рак легенів можна за станом нігтів Автор: lesya · Опубліковано: 10.03.2011 18:50 · Розділ: Медицина

Американські вчені в результаті проведених досліджень дійшли висновку, що рівень загрози виникнення раку легенів можна оцінити за показниками аналізу нігтів.

За даними фахівців, переважна більшість випадків виникнення раку легенів зумовлена хронічним впливом нікотину як при активному так і при пасивному курінні. Цей факт наштовхнув дослідників каліфорнійського Університету Сан-Дієго на пошук "природного індикатора" впливу тютюнового диму на організм.

І виявилося, що таким індикатором цілком можуть бути нігті великих пальців ніг завдяки двом своїм властивостям: по-перше, вони здатні накопичувати нікотин, а по-друге, швидкість їхнього росту становить всього лише декілька міліметрів на місяць. Тому навіть невеликий за розмірами обрізок нігтя таїть в собі сумарну інформацію про кількість нікотину, спожитого протягом певного проміжку часу.

До речі, у пасивних курців вміст нікотину в нігтях, а отже, й в організмі, вищий, ніж у активних (фото взято з сайту social.sumno.com)
До речі, у пасивних курців вміст нікотину в нігтях, а отже, й в організмі, вищий, ніж у активних (фото взято з сайту social.sumno.com)

Результати дослідження, в якому взяло участь більше 800 осіб, серед яких були і ті, що палять, і люди без шкідливих звичок, підтвердило це припущення. Учасники експерименту з найбільшою концентрацією нікотину в зразках нігтів виявилися втричі більше схильні до раку легенів, аніж ті, у кого ця концентрація була мінімальною.

Разом з тим така залежність простежувалася як в активних, так і у пасивних курців. Більше того, частина добровольців з найвищими вмістом нікотину в нігтях виявилися некурящими - всю свою дозу отруйної речовини вони отримали в результаті пасивного куріння.

Джерело: http://medportal.ru/m


Інші новини розділу