Міфи про куріння Автор: lesya · Опубліковано: 09.03.2011 14:43 · Розділ: Краса і здоров'я

Тютюнова залежність в багатьох країнах світу визнана офіційною хворобою. Однак, на жаль, її лікуванням на державному рівні займаються далеко не всюди. Тому дуже часто люди змушені самостійно боротися з цим захворюванням, блукаючи та шукаючи зерно істини серед купи домислів та помилок. Розглянемо декілька міфів, пов’язаних з відмовою від куріння.

Міф № 1. Я можу будь- коли самостійно та без допомоги лікаря відмовитися від цигарок.

На жаль, все не так просто. Самостійно кинути палити вдається 5 особам зі 100. Звернувшись до лікаря, відмовляються від шкідливої звички 25-30 осіб. Міжнародний критерій, який дозволить дізнатися, чи вдалося вам повністю позбавитися потягу до тютюну, - відмова від куріння на цілий рік. За даними статистики, серед тих, хто місяць не брав до рук сигарет, 70% знову починали курити, ті, хто не палив 3 місяці, -закурювали знову в50% випадків, півроку - 30%, рік - 1-5%.

Міф № 2. Навіщо кидати палити, якщо здоров'я все одно вже не відновиш.

Одразу ж після відмови від сигарет в організмі курця вмикається процес детоксикації: він починає активно самоочищуватися. І вже через три місяці, максимум - три роки, організм курця може повністю позбутися усього того, що в ньому накопичилося. А отже й ризик розвитку захворювань, пов'язаних з тютюновою інтоксикацією, зникне. Однак навіть 1-2 цигарки на день блокують ввімкнення процесу очищення організму, отож якщо Ви маєте намір покращити стан власного здоров’я, слід відмовитися від тютюну повністю.

Міф № З. Антинікотинові пластирі та аерозолі не можуть бути корисними, оскільки містять той же нікотин, що й в сигаретах.

Насправді кинути палити без допомоги фахівців дуже важко (фото взято з сайту uzhealhjournalist.blog.com)
Насправді кинути палити без допомоги фахівців дуже важко (фото взято з сайту uzhealhjournalist.blog.com)

Насправді всі препарати- замінники нікотину містять очищений нікотин, однак у значно менших кількостях, ніж споживається при курінні. Водночас до їхнього складу не входять шкідливі канцерогенні, мутагенні речовини, які містить тютюновий дим. Саме ці речовини й здійснюють згубний вплив на організм. А нікотин взагалі- то досить нешкідливий, однак крім нього в тютюновому димі наявні різні сполуки, які в десятки разів токсичніші. Та власне сам нікотин викликає залежність. Препарати з нікотином допомагають організмові подолати синдром відмови від паління, який зазвичай триває не більше місяця. Якщо ж людина звертається за допомогою до психотерапевта, то їй вистачить приймати препарати протягом 2-3 тижнів. Деяким курцям вони взагалі не потрібні - їм вистачає психотерапевтичних методів, які на сьогоднішній день визнані основними в лікуванні тютюнової залежності.

Міф № 4. Кинеш палити - погладшаєш.

Збільшення ваги спостерігається у 20-30% людей, які кидають палити. При відмові від тютюну досить швидко відновлюється нормальна секреція шлункового соку, речовини починають краще засвоюватися, що може стати причиною надмірного набору ваги. Для уникнення цього явища необхідно харчування не менше 5-6 разів на день невеликими порціями, вживаючи при цьому багато рідини. І вже через місяць ваша травна система налаштується на новий лад.

Міф № 5. Відмова від куріння може бути шкідливою.

Відмовляючись від куріння, Ви, ясна річ, травмуєте свій організм, додатково його навантажуючи. Коли вмикається механізм очищення, всі токсини з клітин тканин потрапляють у кров. Тому їхній звичний вміст у крові підвищується в 2-3 рази. В деяких завзятих курців це може супроводжуватися загостренням хронічних захворювань. Тим не менше, на сьогоднішній день існують дієві методи поступової відмови від тютюну навіть за наявності важких патологій. Кинувши палити, Ви відмовитеся від постійної інтоксикації власного організму, і зробити це ніколи не пізно.

Джерело: http://e-news.com.ua/


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.