Одружуватися слід за розрахунком Автор: lesya · Опубліковано: 09.03.2011 13:35 · Розділ: Життя

В результаті дослідження, проведеного Робертом Епстейном (Robert Epstein) з Гарвардського університету (Harvard University), США, виявилося, що ті люди, які одружувалися за розрахунком, з роками дедалі більше закохуються одне в одного, в той час як у партнерів, які на момент укладання шлюбу керувалися виключно почуттями, спостерігається згасання пристрасті.

Так, результати восьмирічного дослідження доводять, що у тих людей, які брали шлюб з людиною, визначеною батьками або свахою, з часом почуття кохання тільки посилюється, натомість у людей, які самостійно обирали партнерів, воно зазвичай згасає. На думку фахівців, вся справа в тому, що для шлюбів за розрахунком партнери обираються надто уважно та ретельно, до уваги беруться сім'ї потенційного подружжя, їхні інтереси та життєві цілі. Натомість люди, які одружуються по любові, нерідко бувають засліплені пристрастю та ігнорують всі ці важливі деталі, а коли виникають бодай якісь проблеми, вони часто сприймають ситуацію як природній кінець романтичних мрій, а разом з ними - і взаємин. Водночас, без сумніву, навіть у шлюбах за розрахунком між людьми повинна бути хоч якась симпатія; в іншому ж випадку навіть найточніший розрахунок не зробить шлюб цілком щасливим.

Психологи також стверджують, що в 94% випадків можуть заздалегідь передбачити та розрахувати приблизну тривалість спільного життя пари. Для цього достатньо оцінити те, як спілкуються наречений та наречена, методи проведення дискусій, слова, які використовуються для вираження власної думки. Дослідники виділили три основних типи подружжя. Перший тип - це «мовчуни»: такі люди намагаються уникати конфліктів усіма можливими способами, замовчувати та не обговорювати спірні, однак часто дуже важливі, питання. Другий тип психологи назвали «сперечальниками», а до третього типу, названого «консультантами», належать ті подружжя, які уважно вислуховують одне одного, та, оцінюючи всі аргументи, знаходять компромісне рішення проблеми, яке влаштує обох.

Шлюби за розрахунком значно міцніші звичайних (фото взято з сайту shlub.ogo.ua)
Шлюби за розрахунком значно міцніші звичайних (фото взято з сайту shlub.ogo.ua)

життя. Якщо ж одружуються люди, які надають перевагу різним методам обміну думками (наприклад, «сперечальник» з «консультантом» або «мовчун» зі «сперечальником»), то в переважній більшості випадків така сім'я розпадається. Ще одним важливим фактором довготривалих взаємин є співвідношення привабливості подружжя. Так, за словами вчених університету Теннесі (University of Tennessee), ті пари, в яких жінка привабливіша за чоловіка, значно стабільніші.

Разом з тим, науково доведено, що щасливий шлюб забезпечує довголіття, зберігає фізичне й душевне здоров'я, захищає від стресів та допомагає уникнути катастроф життя. А в ситуації з невдалим - все навпаки. Розлучення за ступенем руйнівного впливу на всі сторони життя можна зрівняти з пережитою війною або техногенною катастрофою.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.