Вчені обчислили вартість Землі Автор: lesya · Опубліковано: 07.03.2011 11:29 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені вивели спеціальну формулу, яка дозволяє оцінити вартість небесних тіл. Виявляється, Земля є найдорожчою планетою із усіх відомих на даний момент астрономам. Водночас вартість тієї чи іншої планети визначається насамперед її віком: чим старіше небесне тіло, тим воно більшою мірою зріле, а отже, й дорожче. На другому місці у даному контексті знаходиться маса: якщо вона хоч трохи наближена до маси нашої Землі, то така планета може бути придатною для життя та коштувати через це шалених грошей. Ще однією важливою складовою рівняння є кількість енергії, яка виділяється небесним тілом, та температура, необхідна для забезпечення необхідних умов існування.

Лафлін стверджує, що вивчати слід лише ті небесні тіла, вартість яких становить не менше $ 100 млн, адже саме їх у майбутньому буде сенс заселяти. За результатами обчислень, проведених Лафліном, Марс коштує лише $ 15 тис. доларів, а вартість Венери взагалі наближена до нуля. За даними Newsinfo, недорого коштує і решта 1235 екзопланет - їхній клімат засвідчує радше відсутність умов існування.

Вартість Венери максимально наближена до нуля (фото взято з сайту inright.ru)
Вартість Венери максимально наближена до нуля (фото взято з сайту inright.ru)

У даному контексті нагадаємо, що перед цим вчені заявили, що біосфера нашої планети перебуває під загрозою нового масового вимирання. Такі невтішні висновки були зроблені палеобіологами Каліфорнійського університету в Берклі на підставі результатів проведених порівнянь доісторичного та сучасного темпів вимирання ссавців. Виявилося, що до тих пір, як людство близько 500 років тому почало активно освоювати та змінювати екосистеми Землі, в середньому протягом близько мільйона років з лиця нашої планети зникло всього лише два види звірів. Зате від початку людської експансії вимерло вже як мінімум 80 із відомих на сьогоднішній день 5570 видів. Схожа ситуація спостерігається і в інших групах тварин і рослин. Причини такого явища добре відомі та, зрештою, й цілком зрозумілі: це браконьєрство, руйнування місць проживання та забруднення навколишнього середовища. До того ж існування багатьох видів тварин знаходиться під загрозою зникнення, про що свідчить обсяг Червоної книги, яка, до речі, поповнюється небачено швидкими темпами. Якщо все продовжуватиметься в такому ж дусі, то протягом найближчих 300 - 2 200 років біосферу Землі може охопити шосте за рахунком масове вимирання видів.

Джерело: http://www.wnd.su/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.