Від чого гладшають чиновники? Автор: lesya · Опубліковано: 07.03.2011 11:12 · Розділ: Суспільство

Вивчаючи соціальні верстви сучасного суспільства, вчені звернули увагу на одну цікаву закономірність: чим вище становище людини у суспільстві, тим більше вона схильна до повноти. Яскравим прикладом такого явища є чиновники. Так, за результатами відповідних спостережень, практично всі без винятку чиновники рано чи пізно стикаються з проблемою зайвої ваги. І причиною тому, як не дивно, є зовсім не матеріальний достаток чи високий статус, а важка й напружена робота.

Так, коли в роботі поєднуються нудьга й напруга, їжа видається найкращим способом заспокоїти нерви. А якщо взяти до уваги ненормований робочий день, постійний стрес та тиск з боку суспільства - то їжа взагалі стає єдиним засобом порятунком, і як наслідок такого порятунку - надмірна вага.

З метою підтвердити та науково обгрунтувати свою теорію учені провели експеримент, в процесі якого було довільно обрано декілька середньостатистичних чиновників. За ними встановили спостереження, результати якого показали, що ті чиновники, які часто працюють понаднормово, поправилися набагато більше, ніж їхні колеги, робочий день яких обмежувався нормою.

Чиновники знімають стрес їжею (фото взято з сайту blog.i.ua)
Чиновники знімають стрес їжею (фото взято з сайту blog.i.ua)

Не останню роль у даному контексті відіграє й сидячий спосіб життя, зумовлений вибором цієї професії, адже навіть за умов раціонального харчування витрата енергії нижчі, аніж калорійна цінність спожитої їжі. Щодня на фізичну роботу слід витрачати не менше 600 ккал. Фактично ж в умовах сидячої роботи витрати енергії часто становлять всього 200 - 300 ккал, в той час як з їжею до організму потрапляє близько 2-3 тисяч калорій.

Джерело: http://www.science.yoread.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.