Британці перестали розуміти значення слів "сонливість" та "уникати" Автор: lesya · Опубліковано: 07.03.2011 10:55 · Розділ: Цікаві факти

За даними The Daily Telegraph, нещодавно представники Британського національного формулярного комітету (BNF) порекомендували змінити тексти інструкцій використання ліків, оскільки їхня мова написання надто складна та незрозуміла для сучасних пацієнтів.

У даному контексті співробітниками Університету Лідса було проведене спеціальне дослідження, під час якого опитали майже 200 осіб віком від 20 до 80 років, які згодилися взяти участь в експерименті та допомогти фахівцям. В результаті виявилося, що значну кількість мовних зворотів, які використовувалися в застереженнях до застосування десятиліттями, британці просто перестали розуміти.

Так, наприклад, за даними BNF, далеко не всі мешканці країни розуміють фразу "може викликати сонливість" (may cause drowsiness), отож її, на думку спеціалістів, слід замінити на "від цього препарату ви можете захотіти спати" (this medicine may make you sleepy).

Замість виразів "уникайте прийому алкоголю" (avoid alcoholic drink) та "приймайте через рівні інтервали" (take at regular intervals) необхідно вживати "не пийте спиртного під час прийому ліків" (do not drink alcohol while taking this medicine) і "розподіляйте дози рівномірно протягом дня" (space the doses evenly throughout the day).

У Британії змінять тексти інстркцій до використаня ліків
У Британії змінять тексти інстркцій до використаня ліків

Така ситуація зумовлена тим, що, за словами професора Тео Рейнора (Theo Raynor), багато хто з опитаних сприймали фразу "уникайте прийому алкоголю" як рекомендацію обмежити, а не повністю припинити його вживання.

А вираз "не припиняйте прийому ліків за відсутності рекомендацій лікаря" (do not stop taking this medicine except on your doctor's advice) краще замінити на "не припиняйте прийому ліків, якщо лікар не сказав вам цього зробити" (do not stop taking this medicine unless your doctor tells you to stop).

Відредаговані вирази увійшли до нової редакції формуляру. За даними спеціалістів, вони з'являться на упаковках ліків протягом найближчих півроку. Разом з тим Рейнор стверджує, що наявне програмне забезпечення для створення та друку інструкцій дозволить здійснити настільки швидкий перехід без зайвих зусиль.

Джерело: http://medportal.ru


Інші новини розділу