Серце новонароджених здатне відновлюватися Автор: lesya · Опубліковано: 04.03.2011 12:48 · Розділ: Медицина

Нещодавно техаські дослідники з'ясували, що серце новонароджених ссавців може повністю відновлюватися. В процесі проведення відповідних експериментів спеціалісти видалили у мишенят першого тижня життя частину серця. Згодом пошкоджений орган цілком відновлювався та починав працювати в нормальному режимі. За даними дослідження, проведеного фахівцями раніше, примітивніші організми, приміром риби та земноводні, здатні відрощувати плавники й хвости, регенеруючи водночас серце після травми.

По проходженню трьох тижнів після операції з видалення 15% серця у піддослідних мишей втрачені тканини серця повністю відновилися. При цьому зовнішній вигляд цих тканин нічим не натякав на проведену операцію: вони виглядали як зазвичай. Вчені стверджують, що основним джерелом утворення нових клітин є кардіомоціти - пошкоджені клітини працюючого серця. Вони здатні на деякий час вимикати орган для того, щоб виросли нові клітини.

Серце новонароджених може відновлюватися
Серце новонароджених може відновлюватися

В дорослої людини така регенерація вже неможлива. Відновлення серця може відбуватися лише протягом деякого часу після народження, і, на превеликий жаль кардіологів, та й, звичайно ж, хворих, цей період надто швидко завершується. Однак результати останніх досліджень можуть бути використані для розробки методів відновлення серця у дорослих.

Джерело: http://www.med2.ru/


Інші новини розділу