Шимпанзе не вміють відрізняти минуле від теперішнього Автор: lesya · Опубліковано: 03.03.2011 17:24 · Розділ: Природа

Так звана подієва пам'ять, яка фіксує все, що відбувається, складається з трьох компонентів. Їх можна окреслити наступними поняттями - "що", "де" та "коли". До того часу, поки Ніколас Клейтон з Кембріджського університету не довів вміння сойок розрізняти "минуле", ця властивість пам'яті вважалася виключно прерогативою приматів.

За результатами експерименту, проведеного британським вченим, птахи здатні запам’ятовувати час, коли вони робили той чи інший запас корму, для того, щоб згодом оцінити, чи не зіпсувалася здобута раніше їжа.

У шимпанзе відсутня подієва память (фото взято з сайту paradoxusik.livejournal.com)
У шимпанзе відсутня подієва память (фото взято з сайту paradoxusik.livejournal.com)

У проведеному нещодавно вченими експерименті взяло участь 9 шимпанзе. В результаті виявилося, що у цих тварин, які також полюбляють ховати їжу про запас, відсутнє вміння зіставляти події в часі. Мавпам запропонували чотири ящики, два з яких були порожні, а в інших двох містилася різна кількість їжі. Шимпанзе могли заглядати в ящики через 15 хвилин, за годину та через п'ять годин після попереднього ознайомлення з вмістом ящиків.

Експериментатори до першої години забирали більшість їжі саме з того ящика, в якому її спершу було дуже багато. Передбачалося, що шимпанзе запам'ятають цей факт і наступного разу - вже через п'ять годин - оминуть увагою спорожнілу скриньку.

Однак насправді мавпи запам'ятали ящик, в якому спочатку було найбільше їжі, згодом наполегливо продовжуючи відчиняти саме його. Отримані дані засвідчують, що примати не запам’ятовують того, що під час експерименту ящик спорожнів. У зв’язку з цим вони щоразу залишаються напівголодними.

Джерело: http://week.izvestia.ru/


Інші новини розділу