У США вивели сорт картоплі для чіпсів Автор: lesya · Опубліковано: 03.03.2011 17:03 · Розділ: Цікаві факти

Нещодавно вчені вивели особливу картоплю, призначену спеціально для виготовлення чіпсів. Властивості нових сортів значно спрощують процес виробництва чіпсів, покращуючи при цьому якість продукту.

Фахівці міста Корнелл у США в цілому вивели два спеціальних сорти картоплі, пристосованих для виробництва чіпсів. Нові сорти, названі на честь озер, розташованих неподалік міста - Ванета і Ламока, характеризуються значно тривалішим терміном придатності та здатністю краще зберігати свій колір під час нарізання на шматки необхідного розміру.

Так, у картоплі сорту Ламока досить високий вміст крохмалю, а це сприяє тому, що в процесі обсмажування вона вбирає значно менше жиру, ніж зазвичай.

Сорт Ванета виведений спеціально для полів, на яких переважає кам'янистий грунт - саме такі землі поширені в штаті Нью-Йорк. Вдаряючись об каміння, плоди цього сорту не втрачають первинного кольору, що помітно спрощує процес збору урожаю.

Нові сорти картоплі краще нарізаються та зберігають колір
Нові сорти картоплі краще нарізаються та зберігають колір

Окрім того, обидва сорти здатні добре протистояти шкідникам, зокрема золотистій нематоді - давньому ворогу фермерів, які вирощують картоплю. Підступність цього підземного шкідника в тому, що протягом перших років після зараження ділянки виявити його практично неможливо, через що гине значна частина врожаю.

Розробки нових сортів тривали майже 13 років. На даний час фермери засадили новими сортами дослідні поля. Цього року їхня площа складе 400 акрів. З кожного акра фермери планують зібрати близько 30 тисяч фунтів (близько 13,5 тонн) картоплі.

За даними статистики, кожен американець щорічно споживає до 3 кілограмів картопляних чіпсів. На виробництво чіпсів витрачають приблизно 13% усього врожаю картоплі, який збирається у США. Оборот індустрії з виробництва чіпсів тільки у штаті Нью-Йорк становить 62 мільйони доларів.

Джерело: http://www.aif.ru


Інші новини розділу