Німецький математик дізнався, де ховали золото майя Автор: lesya · Опубліковано: 02.03.2011 14:13 · Розділ: Культура

За словами німецького математика Йоахіма Ріттсшайга, після довгих років копіткої праці йому врешті- решт вдалося розкрити таємницю коду індіанців майя. Вчений вважає, що це допоможе знайти золотий сховок майя, розташований у Гватемалі.

Йоахіму Ріттсшайгу знадобилося більше 40 років для розшифрування одного з чотирьох дивом уцілілих у багаттях іспанської інквізиції рукописів майя, так званого «Дрезденського кодексу», який на сьогоднішній день зберігається в Дрездені. Дана пам’ятка налічує 74 сторінки. Її довжина становить 3,56 м, а розмір сторінки - 20,5 х9 см.

За словами вченого, на 52 сторінці йдеться про те, що давня столиця майя Атлан 30 жовтня 666 року до нашої ери, зазнавши руйнівного землетрусу, опустилася на дно озера Ісабаль, розташованого на сході Гватемали.

На дні озера Ісабаль заховано скарб
На дні озера Ісабаль заховано скарб

Відомо також, що в місті зберігалося 2156 золотих табличок, на яких були викарбувані закони майя. Їхня загальна вага сягає восьми тонн.

Дослідження, проведені завдяки використанню ехолота, підтвердили гіпотезу німецького вченого. На дні найбільшого в Гватемалі озера, площа якого становить 589,6 кв. км., а глибина - 18 м, дійсно виявили руїни стародавнього міста.

Отож якщо таблички - не вигадка вченого, їхня вартість може скласти більше 290 млн. доларів.

Джерело: http://zhelezyaka.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?