Поведінка черепах визначається забарвленням панцира Автор: lesya · Опубліковано: 02.03.2011 21:57 · Розділ: Природа

Вчені виявили, що ті черепахи, на панцирі яких більше темних включень, виявилися агресивнішими та сміливішими, ніж їхні світлозабарвлені побратими. Результати проведеного дослідження опубліковані в журналі Animal Behaviour. А короткий огляд науквого матеріалу можна знайти на порталі ScienceNOW.

Дослідники в процесі проведення відповідного експерименту вивчали поведінку балканських черепах Eurotestudo boettgeri, які перебувають в ув’язненні. Фахівцям вдалося з'ясувати, що самці плазунів, на панцирі яких переважали темні барви, виявляли більшу агресію в момент сутичок з суперниками, при цьому швидше йдучи на контакт з людьми. Такий тип поведінки ніяк не корелював із загальними розмірами тварини, температурою її тіла та рівнем активності (температура тіла плазунів, і, відповідно, загальна активність залежать від температури навколишнього середовища).

Темніші черепахи - агресивніші
Темніші черепахи - агресивніші

На даний час остаточно не з’ясовано причин та суті виявленого феномену. Не виключено, що гени, які кодують пігмент, якимось чином взаємозв’язані з генами, які керують поведінкою тварин.

А нещодавно інший колектив дослідників з'ясував ще одну цікаву деталь біології черепах. Виявилося, що панцир цих плазунів в дійсності є ребрами, які розрослися.

Джерело: http://wknews.ru/


Інші новини розділу